آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: دولت آینده باید به دیپلماسی اقتصادی اعتقاد داشته باشد

در گفتگو با یکتاپرس؛ حاجی دلیگانی: دولت آینده باید به دیپلماسی اقتصادی اعتقاد داشته باشد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری معرفی وزیری که به دیپلماسی اقتصادی اعتقاد داشته باشد را در دستور کار داشته باشند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی یکتاپرس، با اشاره به لزوم تقویت […]

اشتراک گذاری
23 بهمن 1399
کد مطلب : 45494

در گفتگو با یکتاپرس؛
حاجی دلیگانی: دولت آینده باید به دیپلماسی اقتصادی اعتقاد داشته باشد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری معرفی وزیری که به دیپلماسی اقتصادی اعتقاد داشته باشد را در دستور کار داشته باشند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی یکتاپرس، با اشاره به لزوم تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشور اظهار کرد: ساختار وزارت امور خارجه زمینه کافی برای ایجاد یک دیپلماسی قوی اقتصادی را ندارد.

وی افزود: تاکنون اصلاح ساختاری در راستای شکل گیری و تقویت دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه صورت نگرفته بنابراین نمی تواند به سمت مباحث اقتصادی برود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجموعه های وزارت امور خارجه در خارج از کشور هیچکدام در رابطه با مسائل اقتصادی فعال نیست، تصریح کرد: دیپلمات های ما در خارج از کشور بیشتر وقت خود را صرف مسائلی می کنند که اولویت کشور نیستند.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متأسفانه آنچه کشور در وزارت امور خارجه هزینه می کند حتی با دستاوردهای مادی این وزارتخانه هم همخوانی ندارد.

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه دولت دوازدهم روزهای پایان کار خود را می گذراند، گفت: دولت جدید باید وزیر امور خارجه ای را به مجلس معرفی کند که به اهمیت دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه اعتقاد و اشراف داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: لایحه اصلاح ساختار وزارت امور خارجه برای تقویت دیپلماسی اقتصادی باید در دستور کار دولت آینده قرار گیرد و امیدوارم کاندیداها از هم اکنون کار کارشناسی در این زمینه را در دستور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *