آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: دولت در اجرای برخی قوانین درکشور کوتاهی می کند

حاجی دلیگانی: دولت در اجرای برخی قوانین درکشور کوتاهی می کند نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در اجرای برخی از قوانین درکشور کوتاهی می کند وضروری است دستگاه های نظارتی دراین باره ورود کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز درمصاحبه با خبرنگار حماسه سازان درشاهین شهر اظهار […]

اشتراک گذاری
19 بهمن 1399
کد مطلب : 45415

حاجی دلیگانی:
دولت در اجرای برخی قوانین درکشور کوتاهی می کند

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در اجرای برخی از قوانین درکشور کوتاهی می کند وضروری است دستگاه های نظارتی دراین باره ورود کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز درمصاحبه با خبرنگار حماسه سازان درشاهین شهر اظهار کرد: شاهد هستیم که دولت تهیه برخی از آیین نامه های قوانین تصویب شده را بعداز گذشت چندین ماه ویا چندسال به تاخیر انداخته است ، این رویه دولت باعث می شود که مجلس به اهداف خود در اجرای سیاست‌های کلان نظام و زمینه سازی برای تامین حقوق مردم نرسد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد که دولت درسال های اخیر از مجموع۲۴۲ آیین نامه قوانین تصویب شده فقط۱۶۹ آیین نامه رامصوب کرده و بقیه یاتصویب نشده ویا مهلت قانونی قوانین به پایان رسیده است.

دبیرهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نمونه هایی را از کوتاهی دولت این گونه ذکرکردکه دولت ازقانون سال۹۷ دوآیین نامه، یک آیین نامه از قانون مبارزه با پولشویی وبرخی از آیین نامه های قانون بودجه سال۹۸ را تهیه نکرده است.

حاجی دلیگانی ادامه داد که دولت به جای آن که ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی از طریق فروش دارایی های خود پرداخت کند، در مواردی از صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی نیروهای مسلح برداشت کرده است.

وی اظهار داشت: پس از آن که ریاست محترم مجلس با این رفتار مخالفت کرد، دولت لایحه دوفوریتی را به تازگی آورده و می خواهدکارخلاف خودرا تبدیل به قانون کند.

این نماینده ادوار مجلس برخی رفتارهای دولت را مصداق استنکاف ازاجرای قانون، ترک فعل و جرم دانست و تصریح کرد که دستگاههای نظارتی هم چون دیوان محاسبات باقاطعیت ورود و باتخلفات صورت گرفته برخورد کند.

وی تاکید کرد که وقتی اقدامات دستگاههای نظارتی بر رفتار دولت موثرخواهدبودکه به موقع باشد، درغیراین صورت فرصت برای توجیه کردن وطفره رفتن از اجرای قوانین فراهم می شود.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خواستار آن شد که اقدام به هنگام دیوان محاسبات دولت را نسبت به مواردترک فعل وخلاف قانون صورت گرفته پاسخگو خواهدکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *