آخرین اخبار

طرح شفافیت آرای نمایندگان آثاراقتصادی، اجتماعی واخلاقی برای جامعه خواهدداشت

حاجی دلیگانی: طرح شفافیت آرای نمایندگان آثاراقتصادی، اجتماعی واخلاقی برای جامعه خواهدداشت نماینده مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار درمجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برگرفته از حدیث حضرت علی(ع) است آثار اقتصادی اجتماعی و فرهنگی برای جامعه دارد. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز درمصاحبه با خبرنگارحماسه سازان اظهارکرد: امام علی(ع) […]

اشتراک گذاری
14 بهمن 1399
کد مطلب : 45318

حاجی دلیگانی: طرح شفافیت آرای نمایندگان آثاراقتصادی، اجتماعی واخلاقی برای جامعه خواهدداشت
نماینده مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار درمجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برگرفته از حدیث حضرت علی(ع) است آثار اقتصادی اجتماعی و فرهنگی برای جامعه دارد.
حسینعلی حاجی دلیگانی امروز درمصاحبه با خبرنگارحماسه سازان اظهارکرد: امام علی(ع) حدیث معروفی دارند مبنی براین که، «اَلا وَ اِنَّ لَکُم عِندِی اَن لَا اَحتَجِبَنَّ دُونَکُم سِرّاً اِلّا فی حَرب». یعنی حقّ شما بر من -یعنی حقّی که شما پیش من دارید- [این است که] هیچ رازی را از شما پنهان ندارم، هیچ حرفی را از شما پنهان نکنم، مگر در جنگ و مسائل جنگ و مسائلی که با دشمن طرف هستیم
نماینده مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح عمل به یکی از منویات رهبری معظم انقلاب هم هست، ایشان در یکی از سخنان خود فرمودند”مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.”
حاجی دلیگانی افزود: طرح شفافیت آرای نمایندگان از غوغاسالاری برخی از افراد جلوگیری خواهد کرد که با انحراف افکارعمومی و دروغ پراکنی به دنبال فریب مردم هستند.
دبیرهیئت رئیسه مجل اظهارداشت: این طرح مجلس را همچون خانه شیشه ای درمعرض دید مردم قرار می دهد و صداقت و اعتماد بیشتری را به جامعه تزریق می کند.
وی تصریح کرد که شفاف بودن امور به خصوص برنحوه و علت تصمیمات مسئولان، این حسن وتضمین حداکثری را دارد که نمایندگان همواره براساس تامین مطالبات ملت تصمیم گیری می کنند.
این نماینده ادوارمجلس یادآوری کرد: مجلس شورای اسلامی یکشنبه، ۱۲ بهمن با ۱۵۴ رأی موافق، ۵۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در جلسه با بررسی اولویت‌دار طرح شفافیت آراء نمایندگان موافقت کردند ؛ طرح شفافیت آرای نمایندگان از اولین طرح‌هایی بود که در ابتدایی‌ترین روزهای کاری مجلس یازدهم تدوین و ارائه شد.
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس با توجه به مطالبه افکار عمومی طی نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار در اولویت قرار دادن این طرح در دستور کار صحن علنی شدند و این درخواست با نظر مثبت رئیس مجلس بلافاصله در دستور کار صحن علنی قرار گرفت و وکلای ملت با اولویت بررسی طرح شفافیت آرا موافقت کردند.‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *