آخرین اخبار

اعتبارسنجی جایگزین معرفی ضامن برای دریافت وام ازدواج می‌شود

اعتبارسنجی جایگزین معرفی ضامن برای دریافت وام ازدواج می‌شود فارس/ حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند وام ازدواج در سال آینده نیاز به ضامن ندارد و پرداخت تسهیلات به زوج‌های جوان به اعتبارسنجی که هریک از شعب بانک انجام خواهند داد، منوط خواهد شد. حسینعلی […]

اشتراک گذاری
05 بهمن 1399
کد مطلب : 45190

اعتبارسنجی جایگزین معرفی ضامن برای دریافت وام ازدواج می‌شود
فارس/ حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند وام ازدواج در سال آینده نیاز به ضامن ندارد و پرداخت تسهیلات به زوج‌های جوان به اعتبارسنجی که هریک از شعب بانک انجام خواهند داد، منوط خواهد شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: این کمیسیون به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اجازه داده است سال آینده هزارمیلیاردتومان اوراق مشارکت برای خرید نردبان‌های بلند ویژه آتش‌نشانی عرضه کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مصوب کمیسیون یکی از مشکلات شهرداری‌ها را می‌تواند حل کند به‌طوری‌که اغلب سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرهای کشور نردبان‌های بلند برای برج‌های مسکونی و تجاری ندارند.

وی افزود: در بسیاری از شهرهای کشور ازجمله در شهرهای استان اصفهان مناطق مسکونی مسکن مهر ساخته‌ شده است که سازمان‌های آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی نزدیک این مناطق مسکونی فاقد نردبان‌های بلند برای مهار حریق‌های احتمالی هستند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده کشور اظهار داشت: بر این اساس پالایشگاه‌هایی که ظرفیت‌های خالی فرآوری محصولات نفتی دارند می‌توانند با کمک شرکت‌های تحت پوشش نیروهای مسلح برای افزایش تولید محصولات خود اقدام کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پالایشگاه‌های کشور هم‌اینک روزانه ۱۳۷میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنند که ۴۰ میلین لیتر از این تولیدات را صادر می‌کنند ، پالایشگاه‌های کشور با استفاده از توان شرکت‌های داخلی می‌توانند ظرفیت تولید بنزین را بیشتر کرده، صادرات بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: در این صورت کشور علاوه بر بی‌اثر کردن تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به صادرات نفت خام کمتر نیاز خواهد داشت و ارزآوری بیشتری بدست خواهد آورد.

حاجی‌دلیگانی همچنین درباره شرایط پرداخت وام ازدواج بدون نیاز به ضامن گفت: اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند وام ازدواج در سال آینده نیاز به ضامن ندارد و پرداخت تسهیلات به زوج‌های جوان بر اساس اعتبارسنجی که هریک از شعب بانک انجام خواهند داد منوط خواهد شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه به‌زودی به صحن علنی مجلس خواهد آمد و پس از تصویب نمایندگان و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل و برای اجرا ابلاغ می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *