آخرین اخبار

مصوبه کمیسیون تلفیق برای الزام ثبت داروها در سامانه تیتک

عضو کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای الزام به ثبت داروهای مورد تأئید سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امور کمیسیون تلفیق بودجه […]

اشتراک گذاری
30 دی 1399
کد مطلب : 45110

عضو کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای الزام به ثبت داروهای مورد تأئید سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امور کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت:‌ در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که تمام داروهای تولید شده در داخل و خریداری شده از خارج که به تأئید سازمان غذا و دارو می‌رسد و برای بیماران تجویز می‌شود، در سامانه تیتک ثبت شود.

وی افزود: ثبت این داروها در سامانه تیتک باعث جلوگیری از هرگونه قاچاق دارو به کشور و یا از کشور به خارج می‌شود و تمام روند کار اعم از توزیع و تجویز دارو قابل رصد خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: همچنین ثبت این داروها در سامانه تیتک باعث می‌شود تا داروی تقلبی برای بیماران تجویز نشود.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *