آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: مردم درباره تولید خودروهای داخلی ابهام‌های زیای دارند

حاجی دلیگانی: مردم درباره تولید خودروهای داخلی ابهام‌های زیای دارند نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی گفت: مردم درباره کیفیت تولید و نحوه قیمت‌گذاری خودروهای ساخت دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا ابهامات زیادی دارند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: مردم درباره کیفیت […]

اشتراک گذاری
23 دی 1399
کد مطلب : 44974

حاجی دلیگانی:
مردم درباره تولید خودروهای داخلی ابهام‌های زیای دارند
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی گفت: مردم درباره کیفیت تولید و نحوه قیمت‌گذاری خودروهای ساخت دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا ابهامات زیادی دارند.
حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: مردم درباره کیفیت تولید و نحوه قیمت‌گذاری خودروهای ساخت دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا ابهامات زیادی دارند.
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که درخواست تحقیق و تفحص نمایندگان برای بررسی عملکرد شرکت‌های خودروسازی چه تأثیراتی می‌تواند برافزایش کیفیت و کاهش قیمت خودرو داخلی بگذارد خاطرنشان کرد: تحقیق و تفحص نمایندگان باهدف دست‌یابی به اطلاعات به‌روز، شفاف‌سازی، برطرف شدن ابهامات و جنبه‌های احتمالی تاریک فعالیت این دو شرکت بزرگ خودروسازی به‌زودی شروع خواهد شد.
وی افزود: نمایندگان گروه تحقیق و تفحص و مردم این سؤال رادارند که چگونه ایران‌خودرو و سایپا باوجود پرداخت حقوق پایین‌تر نسبت به شرکت‌های دیگر خودروسازی دنیا به کارکنان زیرمجموعه خود و استفاده از انرژی ارزان برق و گاز، خودروهای تولیدی را باقیمت بالایی به مشتریان عرضه می‌کنند؟
دبیر هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این انتظار به حقی است که شاهد کاهش تمام‌شده قیمت‌ها باشیم نه این‌که قیمت‌های تولیدات ایران‌خودرو و سایپا دائم در حال افزایش باشد!
حاجی دلیگانی درباره وجود شبکه از دلالی در مسیر تولید، عرضه و فروش خودروهای ساخت داخل به مردم نیز اظهار داشت: امیدواریم نمایندگان با ارتباطی که با بدنه کارکنان شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا برقرارخواهندداشت و اطلاعاتی که از نهادهای امنیتی و نظارتی به دست خواهند آورد، از راز فعالیت شبکه‌های سوداگری افزایش قیمت خودرو پرده بردارند.
وی یادآوری کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌تازگی با درخواست تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکت‌های خودروسازی در خصوص کیفیت و قیمت خودرو با ۲۱۰ رأی موافق، ۱۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه وبرخوار درمجلس شورای اسلامی در پایان گفت: هزینه‌هایی که از جیب مردم برای خودرو پرداخت می‌شود، هزینه‌های سربار است که به قیمت واقعی تولید خودرو ربطی ندارد ؛ تولیدکنندگان خودرو با ایجاد اصلاحاتی در ساختار خود و کاهش هزینه‌ها می‌توانند قیمت تمام‌شده محصولات داخلی را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *