آخرین اخبار

با مصوبه کمیسیون تلفیق؛ چه کسانی شامل سهام عدالت می‌شوند؟

با مصوبه کمیسیون تلفیق؛ چه کسانی شامل سهام عدالت می‌شوند؟ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات مصوبات جلسه عصر دیروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در ادامه جلسه صبح بخش‌های درآمدی بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت و تبصره‌ها و بند‌هایی از […]

اشتراک گذاری
22 دی 1399
کد مطلب : 44950

با مصوبه کمیسیون تلفیق؛ چه کسانی شامل سهام عدالت می‌شوند؟
حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات مصوبات جلسه عصر دیروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در ادامه جلسه صبح بخش‌های درآمدی بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت و تبصره‌ها و بند‌هایی از آن به تصویب رسید.

حاجی دلیگانی در تشریح مصوبات این جلسه،به خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بنا شد ذیل صورتجلسات مالی و بودجه‌ای شرکت‌های دولتی که به تصویب مجامع آنها می‌رسد، حتما به امضای وزیر اقتصاد و امور دارایی و یا رئیس سازمان برنامه و بودجه برسد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ ادامه داد: همچنین در این جلسه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یعنی پروژه‌های عمرانی به صورت تهاتر با مطالبات پیمانکاران اختصاص یافت.

حاجی دلیگانی بیان داشت: در این جلسه مصوب شد برای ۹۰ هزار میلیارد تومانی که در بند (و) تبصره ۲ برای متناسب سازی حقوق، رد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، پاداش خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی رتبه بندی معلمان، تامین بخشی از مطالبات ایثارگران، بیمه‌های تکمیلی، پاداش خدمت و ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران و همچنین بازنشستگان مشمول قانون حمایت از اشتغال آمده بود، مقرر شد کارگروهی تشکیل شده جدولی برای میزان سهم هر کدام تعیین کند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین دولت را مکلف کردند تا به ۷ میلیون ایرانی سهام عدالت واگذار کند.

نماینده شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس، گفت: این مصوبه شامل حال ۷ میلیون ایرانی می‌شود و تمام کسانی را که ثبت نام کرده‌اند و سهام عدالت به آنها واگذار نشده و چه کسانی که ثبت نام نکرده‌اند را نیز شامل می شود.

به گزارش تسنیم، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب درجلسه علنی و تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *