آخرین اخبار

دولت به درخواست سه سال پیش رهبری در خصوص بودجه عمل نکرد

حاجی دلیگانی: دولت به درخواست سه سال پیش رهبری در خصوص بودجه عمل نکرد نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی گفت: دولت آقای روحانی به درخواست سه سال پیش رهبری معظم انقلاب درباره لزوم اصلاح ساختار بودجه کشور عمل نکرد. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر […]

اشتراک گذاری
22 دی 1399
کد مطلب : 44946

حاجی دلیگانی:
دولت به درخواست سه سال پیش رهبری در خصوص بودجه عمل نکرد
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی گفت: دولت آقای روحانی به درخواست سه سال پیش رهبری معظم انقلاب درباره لزوم اصلاح ساختار بودجه کشور عمل نکرد.
حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: دولت آقای روحانی به درخواست سه سال پیش رهبری معظم انقلاب درباره لزوم اصلاح ساختار بودجه کشور عمل نکرد.
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰که به مجلس ارائه کرده ، باوجود بهره‌مندی از بدنه کارشناسی کافی در موضوع بودجه‌نویسی، اصلاحات ساختاری نکرده است، نمایندگان مجلس نیز نمی‌توانند در فرصت کوتاهی تغییرات اساسی درساختاربودجه به وجود آورند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده کشور ادامه داد که بودجه‌نویسی کشوربرمبنای قالب و چهارچوبی که از قبل از انقلاب تاکنون مرسوم بوده است نوشته می‌شود ؛ الآن هم ردپای جزئی اصلاح در بودجه سال ۱۴۰۰ مشاهده می‌شود که نمی‌توانیم الآن به‌عنوان اصلاح ساختاری یاد کنیم.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که چرا بودجه ارائه‌شده بیشترین عواید را نصیب دلال‌ها می‌کند، اظهار داشت: دردوسال گذشته چندین میلیارد دلار صرف واردات نهاده‌های دامی شده اما تغییرات قابل‌توجه در کاهش قیمت گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ به وجود نیامده است.
دبیر هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: در حالی قیمت گوشت وارداتی با ارز۴هزار و ۲۰۰تومانی باقیمت گوشت آزاد فاصله کمی دارد که ۱۳هزارمیلیاردتومان فایده تغییر قیمت‌های نرخ دولتی با آزاد، از آن واردکنندگان عمده و شبکه‌ای از دلالان کرده است.
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال دیگری که مجلس چگونه می‌خواهد یارانه کالاهای اساسی را به مصرف‌کننده به دهد پاسخ داد: این طرح در حال بررسی و هنوز به جمع‌بندی نرسیده است اما امیدواریم جزئیات این طرح به‌زودی اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *