آخرین اخبار

ارز برای همه مردم است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارز برای همه مردم است گفت: ارز باید به گونه‌ای به مصرف برسد که همگان بتوانند از آن استفاده کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق درباره حذف […]

اشتراک گذاری
21 دی 1399
کد مطلب : 44940

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارز برای همه مردم است گفت: ارز باید به گونه‌ای به مصرف برسد که همگان بتوانند از آن استفاده کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تصریح کرد: براساس بررسی‌ها متاسفانه وجود واسطه گری‌ها و رانت‌ها موجب ایجاد ارز چند نرخی در کشور شده و کمیسیون تلفیق با بررسی‌های کارشناسانه شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده که جنبه‌های جبرانی این موضوع را برای مردم در تامین کالا‌های اساسی و دارو پیش‌بینی کند.

وی با بیان اینکه ارز برای مردم است افزود: ارز طبیعتاً باید طوری مصرف شود که منافع آن برای ۸۵ میلیون نفر جمعیت باشد و نباید عده‌ای سوء‌استفاده کنند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه یاد آورشد: مجلس به درستی و دقت جزئیات را بررسی می‌کند تا در نهایت بودجه‌ای بسته شود که آثار مثبت بیشتری برای مردم به ارمغان بیاورد.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار همچنین در پاسخ به سوالی درباره تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: تحقیق و تفحص در مجموع برای شفاف سازی است و می‌تواند ابعاد پنهان و مبهمی را روشن کند.

وی با بیان اینکه اگر مدیران مربوط در کار خودشان اشکالاتی نداشته باشند این تحقیق و تفحص می‌تواند به استحکام آن شرکت کمک کند گفت: فولاد مبارکه واحد بسیار مهمی در کشور است و در بخش تولید فولاد که امروزه یکی از نیاز‌های اساسی کشور است قدم‌های مثبتی برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *