آخرین اخبار

لزوم تسریع در پرداخت دیه شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد: رسالت/ لزوم تسریع در پرداخت دیه شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی به «رسالت» گفت: آن زمان آمریکا در کشوری ثالث سردار بزرگ کشور ما، حاج قاسم سلیمانی و تیم همراهش را ترور […]

اشتراک گذاری
20 دی 1399
کد مطلب : 44913

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد:
رسالت/ لزوم تسریع در پرداخت دیه شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی به «رسالت» گفت: آن زمان آمریکا در کشوری ثالث سردار بزرگ کشور ما، حاج قاسم سلیمانی و تیم همراهش را ترور کرده بود و فشارهای امنیتی به بالاترین حد خود رسیده بود.
وی یادآور شد: تمام دستگاه‌های امنیتی و نظامی در سراسر نقاط کشور در آماده‌باش کامل به سر می‌بردند و درنهایت چنین خطایی رخ داد و عزیزان ما از دست رفتند و کل کشور داغدار شد.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس افزود: همان زمان فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران درحرکتی زیبا و قابل‌تقدیر تمام تقصیرها را گردن گرفت و از خانواده‌های عزادار عذرخواهی کرد. البته که به جبران داغ آن‌ها نبود اما این حرکت نشان داد که سرداران کشور ما ترسی از پذیرش ندارند و گردشان در برابر ملت از مو نیز باریک‌تر است. آن زمان کشور داغ‌دار مردم عزیزمان و سردار سلیمانی و همراهانشان شد و روزهای سختی سپری شد.
حاجی دلیگانی تأکید کرد: طبق فرمایش و پیام رهبر معظم انقلاب، دیگر نباید این حوادث تکرار نشود و به نظر می‌رسد مسئولان امر در زمینه‌های مختلف خود را تقویت کرده‌اند. پس‌ازاین اتفاق دیگر نباید چنین مشکل و اشتباهی در این سطح رخ دهد.
او ضمن اشاره به لزوم تسریع در پرداخت دیه شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی تصریح کرد: خون هیچ مسلمانی هدر نیست و باید دیه خون آن‌ها هرچه زودتر پرداخت شود. اکنون نزدیک به یک سال است که از این اتفاق گذشته است. درست است که از دست دادن عزیز و عضو از خانواده با این مسائل جبران نمی‌شود و جای خالی آن‌ها هیچ‌وقت پر نخواهد شد، اما طبق وظیفه دینی و شرعی باید دیه آن‌ها به‌زودی پرداخت شود.
این عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: دشمنی آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی و ملت ایران به سال‌های قبل از انقلاب برمی‌گردد و هرچه زمان بیشتری می‌گذرد، کینه آن‌ها بیشتر و تهدیدها و اقداماتشان شدیدتر می‌شود. مردم و مسئولان امر باید آگاه باشند که فریب وعده‌ها و بازی‌های سیاسی آن‌ها را نخورند.
حاجی دلیگانی در انتها ادامه داد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها بارها در بزنگاه‌های مختلف ثابت کرده‌اند که خواهان براندازی ایران و ایجاد آشوب و جنگ در داخل کشور ما هستند. بنابراین هدف ما باید تقویت بازوهای مختلف کشور در زمینه‌های اقتصادی، دفاعی، سیاسی و بین‌المللی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *