آخرین اخبار

متن طرح سوال از وزیر نفت درباره تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس با طرح سوالی از وزیر نفت، عنوان کرد: با وجود تذکرات علت تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟ حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح سوال خود از وزیر […]

اشتراک گذاری
20 دی 1399
کد مطلب : 44905

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس با طرح سوالی از وزیر نفت، عنوان کرد: با وجود تذکرات علت تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح سوال خود از وزیر نفت گفت: این سوال در رابطه با تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت طرح شده است.

وی افزود: در این طرح آمده که با وجود تذکرات علت صدور دستور برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟

متن کامل طرح سوال نماینده شاهین‌شهرو میمه و برخوار از وزیر نفت به شرح زیر است:

خلاصه سوال: علیرغم تذکرات متعدد کتبی و شفاهی، علت اصرار جنابعالی برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت و به خطر انداختن سلامت مردم چیست؟

شرح سؤال: جناب آقای وزیر

نشر آلاینده‌های خطرناک از دودکش نیروگاه‌های حرارتی با سوخت فسیلی نظیر مازوت یکی از عوامل مهم انتشار اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای ازت و دیگر گازهای ناشی از سوخت ناقص و تولید باران اسیدی است که تمام این ترکیبات سمی و سرطان‌زا هستند.

اظهارات اخیر جنابعالی و اصرار برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت سوالات زیر را در پی دارد:

۱- هیاهوی دولتمردان و شخص جنابعالی از شروع دولت یازدهم برای آلایندگی ناشی از مصرف بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها با اظهارات جدیدتان برای سوزاندن مازوت که به مراتب بسیار خطرناک‌تر است چه توجیهی دارد؟

۲-اگر دلیل این اصرار تولید ناگزیر مازوت است چرا رایزنی برای فروش آن در دستور کار قرار نمی‌دهید؟

۳- اگر مشکل پیش آمده به دلیل اشباع انبارهای ذخیره مازوت است چرا به جای سرمایه‌گذاری برای ساخت انبار ذخیره از ریه‌های مردم به عنوان انبار استفاده می‌کنید؟

۴- اگر ضرورت این تغییر سوخت کمبود گاز در زمستان است تدبیر و مدیریت افراد با تجربه‌ای مثل جنابعالی در همین جاها بایستی خود را نشان دهد تاوان مدیریت غیرصحیح تولید و مصرف را چرا باید مردم بپردازند؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *