آخرین اخبار

خبر خوش برای شورای حل اختلاف در بودجه سال ۱۴۰۰

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: در جلسه اخیر کمیسیون مصوب شد که درآمدهای اختصاصی شوراهای حل اختلاف که در اختیار قوه قضائیه قرار می‌گیرد، جهت پرداخت پاداش به خود اعضای شورای حل اختلاف پرداخت شود. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به […]

اشتراک گذاری
19 دی 1399
کد مطلب : 44888

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: در جلسه اخیر کمیسیون مصوب شد که درآمدهای اختصاصی شوراهای حل اختلاف که در اختیار قوه قضائیه قرار می‌گیرد، جهت پرداخت پاداش به خود اعضای شورای حل اختلاف پرداخت شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق بودجه گفت: اعضای کمیسیون در جلسه اخیر مصوب کردند که ۲۰ هزار میلیارد تومان دارایی‌ که از طریق طرح دعاوی در مجامع بین‌المللی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آزاد می‌شود  مانند طلب ایران از انگلیس که مربوط به قراردادی مربوط به قبل انقلاب درباره خرید تانک و بالگرد بود، برای تقویت بنیه دفاعی کشور هزینه شود.

وی افزود: همچنین اعضای کمیسیون در مصوبه دیگری دولت را مکلف کردند تا برای ساخت مسجد، مدرسه و… در مجموعه‌های مسکن مهر زمین رایگان در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط برای ساخت این امکان قرار دهد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ ادامه داد:همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند، وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش ساختمان‌هایی را که در اختیار دارند در صورت تخریب و نوسازی برای تغییر کاربری از پرداخت عوارض شهرداری معاف کردند.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: براساس مصوبه دیگر کمیسیون واردات خودروی آمبولانس برای اورژانس کشور از پرداخت عوارض گمرکی معاف شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مصوب شد که در سال ۱۴۰۰ درآمدهای اختصاصی شوراهای حل اختلاف که در اختیار قوه قضائیه قرار می‌گیرد جهت پرداخت پاداش به خود اعضای شورای حل اختلاف پرداخت شود.

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس، بیان داشت: همچنین در جلسه اخیر کمیسیون تلفیق مصوب شد که کارگرانی که برای کارگری از کشور خارج شده و باز می‌گردند در رفت و آمدشان معاف از پرداخت حقوق خروج از کشور باشند.

به گزارش تسنیم ؛ مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *