آخرین اخبار

طوفان نمک از عوامل تهدیدکننده مرکز استان اصفهان است

گروهی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دومین شورای آب‌بران شهرستان‌های غرب و شمال اصفهان گفتند: پیش از بروز فاجعه زیست‌محیطی در استان اصفهان، ستاد کشوری احیای زاینده‌رود را باحضوررئیس جمهور یا معاون اول، اعضای دولت و نمایندگان مجلس تشکیل تا زاینده‌رود در حال مرگ دوباره احیا شود. به گزارش خبرگزاری […]

اشتراک گذاری
19 دی 1399
کد مطلب : 44884

گروهی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دومین شورای آب‌بران شهرستان‌های غرب و شمال اصفهان گفتند: پیش از بروز فاجعه زیست‌محیطی در استان اصفهان، ستاد کشوری احیای زاینده‌رود را باحضوررئیس جمهور یا معاون اول، اعضای دولت و نمایندگان مجلس تشکیل تا زاینده‌رود در حال مرگ دوباره احیا شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از برخوار، نمایندگان مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار، خمینی‌شهر، فلاورجان، مبارکه، لنجان، شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی  ظهر امروز در دومین شورای آب‌بران شهرستان‌های غرب و شمال استان اصفهان، نمایندگان تشکل‌های کشاورزی ، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و استانداری اصفهان به میزبانی فرمانداری برخوارشرکت کردند.

در این جلسه که چهار ساعت ادامه یافت، نمایندگان کشاورزان نظرات و نگرانی‌های خود را درباره وضعیت کم‌آبی، خشک‌سالی و پرداخت نشدن خسارت به آنان بیان کردند و مدیرانی از سازمان جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و استانداری اصفهان توضیحاتی دادند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نیز که میزبانی دومین شورای آب بران غرب و شمال زاینده‌رود را بر عهده داشت تصریح کرد: بخش وسیعی از اراضی نمک‌زار حبیب‌آباد و کمشچه در نزدیکی اصفهان اگر مهار نشود شهر تاریخی و جهانی اصفهان را تهدید خواهد کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی وضعیت دشت برخوار را بحرانی توصیف کرد و اظهار داشت: بر اساس نتایج کارشناسی زمین‌شناسی هرسال این دشت ۱۶سانتی‌متر فرونشست زمین دارد، سطح آب سفره‌های زیرزمینی به ۲۵۰ متر پایین رفته است و حق آبه ناچیزی هرسال از زاینده‌رود به کشاورزان دشت برخوار و بخش مرکزی شهرستان شاهین‌شهر و میمه اختصاص می‌یابد.

وی از وزرای نیرو و کشاورزی خواست به وظایف قانونی خود برای احیای زاینده‌رود و کشاورزی فلات مرکزی به‌خصوص شمال استان اصفهان عمل کنند که در غیر این صورت نمایندگان این استان قصور وزرا را در مجلس پیگیری خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *