آخرین اخبار

جزئیات جلسه غیر علنی بودجه‌ای مجلس/شروط موافقان لایحه بودجه ۱۴۰۰ چه بود؟

حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح جزئیات جلسه غیر علنی، گفت:همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی انضباط ترین بودجه در طول این سال‌هاست. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با […]

اشتراک گذاری
08 دی 1399
کد مطلب : 44730

حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح جزئیات جلسه غیر علنی، گفت:همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی انضباط ترین بودجه در طول این سال‌هاست.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه غیرعلنی بودجه‌ای مجلس،گفت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس از ساعت ۸ صبح و برای بررسی ابعاد مختلف لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ آغاز شد.

وی افزود: در این جلسه تعدادی از نمایندگان «محمدحسین حسین زاده بحرینی، سید شمس الدین حسینی، حمیدرضا حاجی بابایی، عبدالرضا مصری، الیاس نادران» و همچنین علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نقطه نظرات خود را پیرامون لایحه بودجه مطرح کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در این جلسه ۵ نماینده در موافقت و ۵ نماینده در مخالفت با لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار نظر کردند، ادامه داد: اکثریت مجلس با توجه به ثبت‌نامی که در سامانه مربوطه به عنوان مخالف و موافق لایحه بودجه ثبت‌نام کرده بودند، تعداد مخالفان لایحه بودجه بیشتر از تعداد موافقین بود.

حاجی دلیگانی با اشاره به اظهارات مخالفان و موافقان لایحه بودجه در جلسه غیر علنی، بیان داشت: همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی انضباط ترین بودجه در طول سال‌هایی است که لایحه از سوی دولت به مجلس آمده است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه حتی موافقین لایحه بودجه نیز به صورت مشروط موافق این لایحه هستند، گفت: شروط آنها این است که یا دولت خودش اصلاحات لازم را انجام دهد تا آنها موافق رأی بدهند یا اینکه نوع اصلاحاتی که مجلس می خواهد انجام دهد به نحوی در راستای اسناد بالا دستی از جمله سیاست‌های کلان کشور که یکی از آنها بحث اصلاح ساختار بودجه، باشد و فرض آنها این است که اگر اصلاح بودجه در این راستا باشد، شورای نگهبان هم به جهت اینکه مطابق اسناد بالا دستی است طبیعتا آن را رد نخواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس، بیان داشت: بنابراین  نظر موافقان این است که اگر قرار باشد به کلیات رأی داده شود بر اساس این ملاک خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *