آخرین اخبار

نیروگاه شهید منتظری جان مردم اصفهان را به خطر انداخته است

نیروگاه شهید منتظری جان مردم اصفهان را به خطر انداخته است فارس/ نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار گفت: فعالیت نیروگاه شهید منظری با مصرف مازوت به‌جای گاز، جان مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار و اصفهان را به خطر انداخته است. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر […]

اشتراک گذاری
04 دی 1399
کد مطلب : 44656

نیروگاه شهید منتظری جان مردم اصفهان را به خطر انداخته است
فارس/ نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار گفت: فعالیت نیروگاه شهید منظری با مصرف مازوت به‌جای گاز، جان مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار و اصفهان را به خطر انداخته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر به نارضایتی مردم از آلودگی شدید هوا اظهار کرد: فعالیت نیروگاه شهید منظری با مصرف ماهوت به‌جای گاز، جان مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار و اصفهان را به خطر انداخته است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی افزود: این نیروگاه به‌تازگی با دستور دو وزیر نیرو و نفت اقدام به مصرف مازوت به‌جای گازطبیعی برای تولید برق کرده است.

وی هشداردادکه درصورتی‌که این نیروگاه مصرف مازوت را کنار نگذارد از اختیارات نمایندگی برای لغو این تصمیم خطرناک در مجلس شورای اسلامی استفاده خواهد کرد.

دبیر هیأت‌رئیسه مجلس یادآوری کرد که آلودگی هوای اصفهان و دو شهرستان برخوار و شاهین‌شهر و میمه به علت سرمای زمستان و وارونگی هوا به مرحله خطرناک رسیده است ؛ در چنین شرایطی وزرای نیرو و نفت با چه توجیهی به نیروگاه شهید منتظری اصفهان مجوز استفاده از مازوت را داده و جان مردم را به خطر انداخته‌اند.

حاجی دلیگانی یادآوری کرد: نیروگاه شهید منتظری ازچندسال پیش تاکنون با مجوز قوه قضائیه اجازه نداشت از سوخت مازوت که آلایندگی بالایی دارد و برای تنفس مردم شهرهای نزدیک به این نیروگاه خطرناک است استفاده کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با افزایش جمعیت در شهرهای نزدیک نیروگاه، آلایندگی‌ها بیشتر شده است ؛ در چنین شرایطی نباید استفاده ازمازوت دوباره باب شود و جان صدهاهزارنفربه خطر بی افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *