آخرین اخبار

پیگیری استخدام هزار و ۶۰۰ قاضی و شش هزار و ۴۰۰ کادر قضایی از سوی کمیسیون حقوقی مجلس

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به قانون استخدام قضات و کادر قضایی گفت: در کمیسیون پیگیری استخدام هزار و ۶۰۰ قاضی و شش هزار و ۴۰۰ کادر قضایی هستیم. گروه اجتماعی: عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به قانون استخدام قضات و کادر قضایی گفت: در کمیسیون پیگیری استخدام هزار […]

اشتراک گذاری
30 آذر 1399
کد مطلب : 44596
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به قانون استخدام قضات و کادر قضایی گفت: در کمیسیون پیگیری استخدام هزار و ۶۰۰ قاضی و شش هزار و ۴۰۰ کادر قضایی هستیم.

گروه اجتماعی: عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به قانون استخدام قضات و کادر قضایی گفت: در کمیسیون پیگیری استخدام هزار و ۶۰۰ قاضی و شش هزار و ۴۰۰ کادر قضایی هستیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به مصوبات کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در جلسه دیروز شنبه این کمیسیون تصمیمات مهمی برای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گرفته شد.

وی با اشاره به ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم توسعه گفت: در این ماده تکالیفی برای بهبود اوضاع قوه قضاییه و جلوگیری از اطاله دادرسی پیش‌بینی شده از جمله اینکه سالانه ۸۰۰ قاضی و سه هزار و ۲۰۰ کادر قضایی از طریق آزمون باید استخدام شوند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه قانون مذکور در سال ۹۸ و امسال هنوز اجرایی نشده است، گفت: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصمیم گرفت تا اعتبارات لازم برای استخدام هزار و ۶۰۰ قاضی و شش هزار و ۴۰۰ کادر قضایی که مربوط به سال گذشته و امسال است را در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی کند و قانون مذکور بیش از این معطل نماند.

حاجی دلیگانی با اشاره به مشکلات کارکنان شورای حل اختلاف گفت: بسیاری از اعضای شورای حل اختلاف داوطلبانه مشغول کار هستند و شغل دیگری هم ندارند و قرار شد مجلس پیگیر رفع مشکلات این عزیزان هم باشد.

وی با اشاره به قانون تسری فوق‌العاده خاص کارکنان سازمان پزشکی قانونی، انتقال خون و دامپزشکی به کارکنان سازمان زندان‌ها گفت: کمیسیون قضایی تصمیم دارد تا این موضوع را در هنگام بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مدنظر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *