آخرین اخبار

تکلیف ارزهای تخصیصی دو سال پیش مشخص نیست

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با ارائه دو تذکر کتبی، توضیح وزیر صنعت را در خصوص واردات غیرضروری هم‌چون خلال‌دندان، اره دستی و تراز بنایی خواستار شدم. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: با ارائه دو تذکر کتبی، توضیح وزیر صنعت، معدن و تجارت را در خصوص […]

اشتراک گذاری
30 آذر 1399
کد مطلب : 44594

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با ارائه دو تذکر کتبی، توضیح وزیر صنعت را در خصوص واردات غیرضروری هم‌چون خلال‌دندان، اره دستی و تراز بنایی خواستار شدم.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: با ارائه دو تذکر کتبی، توضیح وزیر صنعت، معدن و تجارت را در خصوص واردات غیرضروری هم چون خلال‌دندان، اره دستی و تراز بنایی خواستارم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت معدن و تجارت معلوم نیست بر اساس چه مبنای عقلی به واردکنندگان اجازه واردات کالاهای ساده را می‌دهد.

وی اظهار داشت: جای شگفتی است که در شرایط سخت اقتصادی مجوز واردات خلال‌دندان به ارزش ۲۰۰ هزار دلار در سال گذشته صادر شد.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: وزیر صمت را به خاطر سلب اعتماد مردم از مسؤولان بازخواست می‌کنیم و ضمن آرزوی موفقیت برای رزم حسینی، از وی این پرسش را داریم که آیا واردات خلال‌دندان اولویت دارد یا واردات دارو و کالاهای اساسی؟

وی خواستار آن شد که وزیرصمت توضیح دهد این دسته از اقلام  نظیر اره دستی، تراز بنایی ، مدادپاک‌کن ، مدادتراش، با چه نوع ارزی وارد و در بازار به چه قیمتی فروخته‌ شده است؟

دبیر هیأت‌رئیسه مجلس یازدهم تصریح کرد: این در حالی‌ است که هنوز تکلیف ۳ میلیارد و ۲۱۰ میلیون دلار، ارز کشور که در سال ۹۷ تاراج شد مشخص نشده است؛ هنوز تکلیف تخلف افرادی که برای تفریح با این ارز به ترکیه رفتند و فقط با یک کارت ملی گوشت قرمز وارد کردند، پیگیری نشده است.

وی در ادامه این تذکر را داد که گزارش‌های منتشرشده در زمان وزارت رزم حسینی بوده است و کسی از وزارت صمت به افکار عمومی پاسخی نداده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به وزیر و مدیران وزارت صمت تأکید کرد که در مقابل مردم باید پاسخگو باشند و ادامه داد: وزارت صمت گزارش‌های خود را طی دو هفته درباره این دو تذکر ارسال کند تا تصمیم خود را برای قانع شدن یا نشدن اعلام کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *