آخرین اخبار

دولت مکلف به پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: الزام دولت به پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی آخرین طرحی بود که تصویب شد، اما دولت آن را ابلاغ نکرده، رئیس مجلس آن را ابلاغ می‌کند و دولت مکلف است آن را اجرا کند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به طرح‌های اقتصادی برای […]

اشتراک گذاری
18 آذر 1399
کد مطلب : 44431

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: الزام دولت به پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی آخرین طرحی بود که تصویب شد، اما دولت آن را ابلاغ نکرده، رئیس مجلس آن را ابلاغ می‌کند و دولت مکلف است آن را اجرا کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به طرح‌های اقتصادی برای بهتر شدن وضعیت معیشت مردم اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ طرح در مجلس در دست تصویب است و در ایستگاه‌های مختلف بر روی آن کار می‌شود و چند هزار عنوان نظارتی از دولت که بخش عمده‌ای از آن‌ها مربوط به مباحث اقتصادی و از جهاتی است که اثرش می‌تواند بر معیشت مردم مثبت باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: الزام دولت به پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی آخرین طرحی بود که تصویب شد، اما دولت آن را ابلاغ نکرده و رئیس مجلس آن را ابلاغ می‌کند و دولت مکلف است آن را اجرا کند.

وی با اشاره به ارائه طرح تثبیت قیمت‌ها گفت: به دنبال آن هستیم که هر چه زودتر این طرح به صورت دوفوریتی در مجلس مطرح شود و بتوانیم جلوی افزایش قیمت‌هایی که بی‌رویه بالا می‌رود را بگیریم و به ویژه شرکت‌های دولتی که خودشان شروع کننده‌ای برای گران کردن خدمات و کالاها هستند، جلوی افزایش قیمت خدمات‌شان سد شود و یک مقرراتی را تعیین کردیم تا به راحتی کسی نتواند کالا و خدماتی را گران کند.

حاجی دلیگانی بیان کرد: در طرح تثبیت قیمت‌ها هر گونه افزایش قیمت خرید و فروش کالا و خدمات را ممنوع کردیم، مگر اینکه دلایلی برای افزایش قیمت داشته باشد و آن‌ها هم صرفاً با تصویب هیأت دولت و به این دلیل هیأت دولت را تعیین کردیم که اگر خلاف قانون و بدون توجیه درست چیزی را مصوب و گران کردند از طریق رئیس مجلس بتوانیم در قالب تطبیق با قوانین، آن مصوبه دولت را ملغی کنیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرفی مجازات‌هایی را  برای کسانی که مصوبات قانونی را که در این طرح آمده است را ممانعت و اجرا نکنند، تعیین شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه با طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس کاملاً موافق هستم، خاطرشنان کرد: طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس آماده شده و پیشنهادات نمایندگان آمده است و در این زمینه ۵۰ امضا جمع کرده‌ایم و امیدوار هستیم هفته آینده خارج از نوبت آن را مطرح کنیم و نمایندگان رأی دهند تا بلافاصله در دستور قرار بگیرد، البته پیشنهادات اصلاحی هم بر این طرح داشته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *