آخرین اخبار

مخالفت دولت با طرح معیشتی، دلیل منطقی ندارد

حاجی دلیگانی در گفتگو با تهران پرس: مخالفت دولت با طرح معیشتی، دلیل منطقی ندارد حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: بنده علت منطقی برای مخالفت دولت با طرح معیشتی مجلس پیدا نکردم. اقای رئیس جمهور نمی‌خواهد ببینند، مجلس شورای اسلامی به نفع مردم عمل می کند. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1399
کد مطلب : 44396

حاجی دلیگانی در گفتگو با تهران پرس:
مخالفت دولت با طرح معیشتی، دلیل منطقی ندارد
حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: بنده علت منطقی برای مخالفت دولت با طرح معیشتی مجلس پیدا نکردم. اقای رئیس جمهور نمی‌خواهد ببینند، مجلس شورای اسلامی به نفع مردم عمل می کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار تهران پرس درباره علت مخالفت دولت با طرح معیشتی مجلس گفت: بنده علت منطقی برای مخالفت دولت با طرح معیشتی مجلس پیدا نکردم. زمانی که این طرح در مجلس نهایی شد و شورای نگهبان نیز به آن ایرادی نگرفت، اقای رئیس جمهور عنوان کرد که دولت پیش بینی پرداخت مبلغ صد هزار تومان به مردم را کرده است. بنابراین دولت در تامین منابع مالی مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به رفتار دولت در برابر طرح معیشتی مجلس، مشخص می شود که چون این طرح را مجلس پیشنهاد داده، دولت با آن مخالفت کند، این مسئله باز می گردد به نوع دیدگاه اقای رئیس جمهور که نمی‌خواهد ببینند، مجلس شورای اسلامی به نفع مردم عمل می کند.

نماینده مجلس یازدهم در واکنش به عدم حضور حسن روحانی در روز ارائه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس گفت: عدم حضور رئیس جمهور در مجلس دیدگاهی را نشان می دهد که نمی خواهد مجلس به عنوان یک اسطوره انقلابی ظاهر شود و نمیتواند جایگاهی خودیابی که مجلس به دنبال آن است، را هضم کند. بنابراین به زعم خود می خواهد، مجلس را نادیده بگیرد.

حاجی دلیگانی اسرائیلی خواندن طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را از عجایب خواند و تصریح کرد: آقای روحانی در این چند سال بر مبنای «محاسبه باخت» حرکت کرده و هر میزان که به طرف مقابل بیشتر باخته، بیش از پیش ژست گرفته است. اکنون نیز که مجلس یک ترمز در برابر باخت های مکرر دولت قرارداده است، به هر وسیله می خواهد که از این وضعیت خارج شود.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان گفت: از طرف دیگر آقای رئیس جمهور با حماسه پیشرو و فعال مخالف است و نمیخواهد که این حماسه به نام مجلس تمام شود بلکه اگر قرار است اقدامی انجام شود به نام دولت باشد. گویا آقای رئیس جمهور جایگاه خود و جایگاه مجلس را فراموش کرده و نمی داند که مجلس دستور می دهد، قانون تصویب می کند و او باید آن را اجرا کند و باید مطیع قانون باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *