آخرین اخبار

مخالفت دولت با قانون «لغو تحریم‌ها» بسیار تعجب‌برانگیز است

عضو هیأت رئیس مجلس با بیان اینکه مخالفت دولت با قانون «لغو تحریم‌ها» بسیار تعجب‌برانگیز است، گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها یک اولتیماتوم جدی به کشورهای غربی است تا به تعهدات خوددر قبال ایران عمل کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با […]

اشتراک گذاری
14 آذر 1399
کد مطلب : 44374

عضو هیأت رئیس مجلس با بیان اینکه مخالفت دولت با قانون «لغو تحریم‌ها» بسیار تعجب‌برانگیز است، گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها یک اولتیماتوم جدی به کشورهای غربی است تا به تعهدات خوددر قبال ایران عمل کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران که به تأیید شورای نگهبان رسید و برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ شد یک حرکت و اقدام انقلابی به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه این قانون یک اولتیماتوم جدی به کشورهای غربی است تا به تعهدات‌شان در قبال ایران عمل کنند، اظهار داشت: مردم بدانند مجلس طرحی را به تصویب رسانده که کلید واژه آن «لغو تحریمها»ست و طی آن قدرت لازم به دولت داده شده تا بتواند از حقوق ملت ایران دفاع کند.

عضو هیأت رئیس مجلس با بیان اینکه مخالفت دولت با قانون «لغو تحریم‌ها» بسیار تعجب‌برانگیز است زیرا این اقدام مجلس کمک به دولت است، اظهار داشت: امروز یک خبری به من رسید که جوبایدن از بازگشت این کشور به برجام صحبت کرده بود، ما بازگشت آمریکا به برجام را نمی‌خواهیم بلکه این کشور باید به تعهداتش در قبال ایران عمل کرده و تحریم‌ها را لغو کند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: در مورد اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران در مورد لغو اجرای پروتکل الحاقی باید گفت: لغو اجرای پروتکل الحاقی ۲ ماه بعد از لازم اجرا شدن این قانون عملیاتی می‌شود.

وی افزود: لازم الاجرا شدن این قانون از زمانی است که در روزنامه کثیرالانتشار این قانون به چاپ برسد و از آن زمان با گذشت ۲ ماه لغو اجرای پروتکل الحاقی عملیاتی خواهد شد و رئیس جمهور پس از ابلاغ قانون به وی ۲ هفته فرصت دارد تا این قانون را برای چاپ در روزنامه کثیرالانتشار همچنین به دستگاه‌های ذی‌ربط آن را ابلاغ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *