آخرین اخبار

سازمان انرژی اتمی موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز شد

با موافقت نمایندگان سازمان انرژی اتمی موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز شد نمایندگان مردم در خانه ملت، سازمان انرژی اتمی را موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه […]

اشتراک گذاری
11 آذر 1399
کد مطلب : 44338

با موافقت نمایندگان
سازمان انرژی اتمی موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز شد
نمایندگان مردم در خانه ملت، سازمان انرژی اتمی را موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۱ آذر) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران با ماده ۱ آن موافقت کردند.

در جریان بررسی این ماده؛ حسینعلی حاجی دلیگانی پیشنهاد افزودن عبارت “جهت مسائل صلح آمیز” پس از عبارت “تصویب این قانون” را مطرح کرد که نمایندگان این پیشنهاد را با ۱۴۴ رأی موافق، به تصویب رساندند.

براساس ماده ۱ اصلاح شده طرح مذکور؛ در راستای تامین شروط نه گانه مقام معظم رهبری در خصوص توافق هسته ای ، سازمان انرژی اتمی ایران موظف است بلافاصله پس از تصویب این قانون، جهت مسائل صلح آمیز نسبت به تولید اورانیوم با غنای ۲۰% اقدام و سالانه به میزان حداقل ۱۲۰ کیلوگرم آن را در داخل کشور ذخیره کند و همچنین سازمان مذکور موظف است نیاز کشور برای مصارف صلح آمیز به اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد را به طور کامل و بدون تأخیر تأمین کند./

صوت – صحن علنی مجلس ۱۱ آذر ۹۹
♨️ پیشنهاد جناب آقای حاجی درخصوص تقویت صنعت هسته ای کشور و تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیتهای ایران در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *