آخرین اخبار

انتقاد از عدم حضور نماینده مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با بولتن نیوز مطرح کرد؛ انتقاد از عدم حضور نماینده مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از رئیس جمهور و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر آقایان ضعف عملکرد ندارند چرا اجازه نمی‌دهند نماینده مجلس در این ستاد حاضر شود؟ گروه سیاسی: […]

اشتراک گذاری
08 آذر 1399
کد مطلب : 44296

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با بولتن نیوز مطرح کرد؛
انتقاد از عدم حضور نماینده مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا
عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از رئیس جمهور و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر آقایان ضعف عملکرد ندارند چرا اجازه نمی‌دهند نماینده مجلس در این ستاد حاضر شود؟

گروه سیاسی: عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از رئیس جمهور و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر آقایان ضعف عملکرد ندارند چرا اجازه نمی‌دهند نماینده مجلس در این ستاد حاضر شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به وضعیت بد شیوع کرونا در کشور و به خصوص پایتخت گفت:اخباری از وضعیت کرونا و عدم رسیدگی به بیماران را می‌شنویم که نگران‌کننده است.

وی با تقدیر و تشکر از کادر درمان که با نگاه انسان‌دوستانه به هم‌نوعان خود رسیدگی می‌کنند، گفت: متأسفانه به جهت مراقبت از بیماران کرونایی در برخی بیمارستان‌ها خبرهای خوبی شنیده نمی‌شود چرا که میزان تلفات این بیماران بیشتر از تلفات در برخی از کشورها شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برخی از بیماران که وارد ICU بیمارستان‌ها می‌شوند فوت می‌کنند. همچنین تست‌هایی که از بیماران گرفته می‌شود خیلی کم است و یک سوم مورد نیاز کشور می‌باشد.

حاجی دلیگانی گفت: سازوکاری برای نگهداری آن دسته از بیمارانی که تست آنها مثبت گزارش می‌شود وجود ندارد و رهایی این بیماران در جامعه خود باعث شده است تا شیوع کرونا بیشتر شود.

وی با بیان اینکه برخی ضعف‌های مدیریتی در ستاد ملی مقابله با کرونا پنهان می‌شود، گفت: اگر رئیس جمهور و اعضای ستاد از خود ضعف ندارند چرا اجازه نمی‌دهند مجلس نماینده‌ای در این ستاد داشته باشد و در تصمیم‌گیری‌ها نقش ایفا کند.

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جایگاهی که به ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه تصمیمی‌گیری داده همان جایگاه تأکید کرده که در ستاد باید نمایندگان مجلس حضور داشته باشند اما متأسفانه دولت از دعوت نمایندگان مجلس جهت حضور در ستاد استنکاف می‌کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه رتبه ایران در میزان تست‌گیری کرونا ۱۴۵ است گفت: در کشور ما به ازای هر یک میلیون نفر ۳۰ هزار نفر تست می‌شوند اما این رقم در دنیا بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه مجموعه مدیران، کادر پزشکی و پیراپزشکی در مقابله با کرونا موفق نبودند، گفت: به نظر می‌رسد در بیمارستان‌ها بحث مراقبت و رسیدگی به بیماران ضعیف شده است هرچند ما زحمات عمده پزشکان، کادر درمانی و متخصصین و حتی تأسیسات و خدمات در بیمارستان‌ها را نادیده نمی‌گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *