آخرین اخبار

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به افزایش قیمت سکه گفت: اصلاح قانون مهریه در دستور کار مجلس قرار دارد.

حاجی دلیگانی به الف خبر داد؛ اصلاح قانون مهریه در دستور کار مجلس است عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به افزایش قیمت سکه گفت: اصلاح قانون مهریه در دستور کار مجلس قرار دارد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه یکی مشکلات […]

اشتراک گذاری
26 آبان 1399
کد مطلب : 44134

حاجی دلیگانی به الف خبر داد؛
اصلاح قانون مهریه در دستور کار مجلس است
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به افزایش قیمت سکه گفت: اصلاح قانون مهریه در دستور کار مجلس قرار دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه یکی مشکلات موجود موضوع مهریه و زندانی ناشی از آن است، گفت: در حال حاضر برای اصلاح قانون مهریه ۲ طرح در مجلس اعلام وصول شده که به کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه فردا یکشنبه ۲۵ آبان این طرحها در کمیته قضائی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس مطرح و بررسی می شود، گفت: قرار است در روز سه شنبه این هفته این طرحها در جلسه رسمی کمیسیون مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس تصمیم دارند بعد از تصمیم کمیسیون مذکور، با جمع آوری امضاء جهت اولویت دار کردن این طرح، آنرا در صحن مطرح کنند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: هدف از اصلاح این قانون این است با توجه به افزایش قیمت و ناتوانی افراد در پرداخت سکه، برای جلوگیری از افزایش زندانی به راهکار برسند.

وی تاکید کرد: این قانون به نحوی در مجلس اصلاح می شود که هم آمار زندانی افزایش نیابد و هم خانم ها به حق و حقوق خود برسند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: در گذشته سکه سه تا چهار میلیون تومان بوده و دادگاه بر اساس آن تصمیم گرفت که مرد برای پرداخت مهریه مثلا ماهی یک سکه پرداخت کند اما با افزایش قیمت سکه، در توان خیلی ها نیست ماهی یک سکه پرداخت کنند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه در اصلاح این قانون باید نظرات خانمهایی که طالب مهریه هستند، لحاظ شود، افزود: وقتی یک مرد زندان باشد، نمی تواند بدهی را بپردازد. بنابراین باید راهکاری در نظر گرفت تاهم مرد در زندان نباشد و هم حق زن پرداخت شود.

وی تاکید کرد: قانون باید به گونه ای اصلاح شود تا هم از طریق اموال مرد مهریه قابل وصول باشد و هم از فرار پرداخت مهریه جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *