آخرین اخبار

کاهش نرخ آزمایش کرونا بهتر از تعطیلی تهران است

عضو هیات رییسه مجلس، با بیان اینکه قرنطینه خانه به خانه و کاهش هزینه انجام آزمایش کرونا و ویزیت پزشکان راهکار موثری برای کنترل ویروس کرونا است تاکیدکرد که لغو طرح ترافیک باعث کاهش استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی و کنترل بهتر کرونا می‌شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در […]

اشتراک گذاری
20 آبان 1399
کد مطلب : 44110
عضو هیات رییسه مجلس، با بیان اینکه قرنطینه خانه به خانه و کاهش هزینه انجام آزمایش کرونا و ویزیت پزشکان راهکار موثری برای کنترل ویروس کرونا است تاکیدکرد که لغو طرح ترافیک باعث کاهش استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی و کنترل بهتر کرونا می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد طرح دو یا سه فوریتی برای تعطیلی تهران جهت کنترل شیوع کرونا که نمایندگان مجلس درصدد تدوین آن هستند، گفت: اگر طرح دیگری که بتواند ما را به همین هدف برساند از جمله قرنطینه خانه به خانه اجرا شود به نحوی که همان روش‌هایی که در پیک اول شیوع کرونا برای شناسایی و کنترل افراد بیمار بکار گرفته شده بود، اعمال شود، همچنین هزینه انجام آزمایش کرونا و مراجعه به پزشک کاهش پیدا کند مشوق‌های بهتری برای کنترل این ویروس منحوس خواهند بود.

تعطیلی تهران هزینه‌ای برابر با تعطیلی کل کشور را به همراه دارد

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهتر است با این مشوق‌ها میزان ابتلا به بیماری کرونا کنترل شود تا اینکه تهران یکپارچه تعطیل شود، چرا که تعطیلی این شهر هزینه تعطیلی کل کشور را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: البته این طرح نیز قابل بررسی است و باید ببینیم در صورتی که تهران برای مدت دو هفته تعطیل شود، چه نتایجی به دست می‌آید و اگر قابل قبول باشد نمی‌توان این طرح را به طور کلی رد کرد. بنابراین این طرح را می‌توان تصویب و اجرا کرد، اما هزینه‌های آن را نیز باید در نظر داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: ما باید ابتدا با اجرای روش کشورهای موفق در زمینه کنترل ویروس کرونا وارد عمل شویم، کما اینکه برخی از آنها حتی از روش‌های بسیار ساده‌ای هم استفاده کرده‌اند همچون نظر برخی متخصصان که معتقدند غرغره آب نمک می‌تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند و حتی می‌تواند ویروس کرونا را از بین ببرد و من نمی‌دانم چرا رسانه ملی برای آموزش این روش‌های ساده برنامه‌ریزی نمی‌کند.

مردم خود قادر به مدیریت ترافیک هستند

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، در مورد لغو موقت طرح ترافیک برای کنترل این ویروس، یادآور شد: اگر طرح ترافیک لغو شود مردم خود را با شرایط ایجاد شده تطبیق می‌دهند و خودبخود از تردد غیرضروری برای کاهش بار ترافیک جلوگیری می‌کنند و به گونه‌ای مدیریت می‌کنند که تنها در زمان‌هایی که بار ترافیک سبکتر باشد، تردد کنند، از سوی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی کمتر استفاده می‌کنند که در پی آن میزان ابتلا به این بیماری کاهش پیدا خواهد کرد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *