آخرین اخبار

حاجی : تحقیق و تفحص از بررسی مبنای تعیین میزان کارمزد و افزایش آن در انواع خدمات بانکی

عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی از تحقیق و تفحص از بررسی مبنای تعیین میزان کارمزد و افزایش آن در انواع خدمات بانکی خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده ، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از بررسی مبنای […]

اشتراک گذاری
15 آبان 1399
کد مطلب : 44039

عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی از تحقیق و تفحص از بررسی مبنای تعیین میزان کارمزد و افزایش آن در انواع خدمات بانکی خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده ، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از بررسی مبنای تعیین میزان کارمزد و افزایش آن در انواع خدمات بانکی در مجلس آماده شده است، گفت: براساس اعلام بانک مرکزی از اول آذر ماه امسال نرخ خدمات بانکی از جمله انتقال کارت به کارت افزایش می یابد و ضمن اینکه انتقال وجه از طریق پایا و ساتنا، مشمول کارمزد می‌شود.

وی افزود: همچنین صدور دسته چک، رفع سو اثر، صدور کارت هوشمند مغناطیسی در شعب بانکی، صدور رمز جدید برای حساب‌ها، اعلام مانده حساب، صورتحساب ۱۰ گردش آخر و اخذ کد بورسی و ….هم مشمول دریافت کارمزد خواهد شد که این اقدام سود سرشاری را نصیب بانک مرکزی خواهد کرد.

وی افزود: با تحقیق و تفحص مجلس مشخص می شود که ملاک تعیین و پایه قیمت‌ها بر چه اساسی است و این افزایش برای چه بوده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: مگر چقدر هزینه نقل و انتقال می‌شود که می خواهند قیمت را تغییر دهند.

حاجی دلیگانی گفت: ما می‌خواهیم در این تحقیق و تفحص بررسی کنیم که میزان قیمت در داخل ایران به نسبت بقیه کشورها چقدر گران‌تر است.

وی افزود: این تحقیق و تفحص در جلسه روز یکشنبه مجلس تهیه شده و به زودی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *