آخرین اخبار

تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰/ چه کسانی ارز گرفتند؟

عضو هیئت رییسه مجلس گفت: طرح تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی پس از بررسی هیئت رییسه به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد. حسینعلی حاجی دلیگانی ، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پارس نیوز درتشریح تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ اظهار داشت: […]

اشتراک گذاری
14 آبان 1399
کد مطلب : 44034

عضو هیئت رییسه مجلس گفت: طرح تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی پس از بررسی هیئت رییسه به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی ، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پارس نیوز درتشریح تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ اظهار داشت: مورخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷، جهانگیری، معاون اول رییس جمهور پس از نشست خود با رییس جمهور و سایر مسئولان کشور، در قاب تلویزیون عنوان کرد که ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات محصولات ضروری، تولید صنایع و همچنین نهاده های دامی به هرآن کس به بخواهد، اختصاص داده می‌شود. به موجب این تصمیم، مورخ ۱۶ مرداد همان سال اعلام شد که ۳/۲۱ دهم میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور توزیع و کاسته شده است.

وی افزود :توزیع ذخایر ارزی کشور چوب حراجی بود که در اثر تصمیم‌های غیرکارشناسی به یک‌باره بر سرمایه کشور زده شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس تصریح کرد:در راستای توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی، برخی افراد سودجو از ذخایر ارزی کشور سوءاستفاده کردند و علی‌رغم تخصیص ارز کالا وارد کشور نکردند.

عضو هیئت رییسه مجلس خاطرنشان کرد: عده‌ای با ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا وارد کردند اما آن را با قیمت تخصیصی عرضه نکردند و موجب فساد در این بخش شدند. درسال‌های بعد، هرساله ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اختصاص داده شد اما نتیجه خوبی نداشت و تنها مسبب کاهش ارز کشور شد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: درحال حاضر، طرح تحقیق و تفحص از سوی نمایندگان مجلس با هدف اینکه چه میزان از ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات کالاهای اساسی اختصاص یافته و چه میزان از ارز به کشور بازگشته، آغاز شده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: طرح تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی پس از بررسی هیئت رییسه به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد. نمایندگان دولت ممکن است در وهله نخست، پاسخ کتبی ارائه دهند و سپس برای توضیح در کمیسیون حاضرشوند. چنانچه گزارش آن‌ها مورد تایید نمایندگان نباشد این موضوع در صحن علنی مجلس رسیدگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *