آخرین اخبار

با ایجاد اراده قوی در بین دولتمردان بدون توجه به انتخابات آمریکا می توانیم اقتصاد پویایی داشته باشیم

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر در دولت مردان اراده قوی به وجود بیاید و منتظر انتخاب رئیس جمهور آمریکا نباشد، طبیعتا ما می توانیم یک اقتصاد پویایی در کشور خودمان داشته باشیم؛ بایدن و ترامپ در خصوص برخورد با ایران، یک نقطه مشترک دارند و تفاوتی در رفتارشان با ایران به وجود نمی آید […]

اشتراک گذاری
13 آبان 1399
کد مطلب : 44022

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر در دولت مردان اراده قوی به وجود بیاید و منتظر انتخاب رئیس جمهور آمریکا نباشد، طبیعتا ما می توانیم یک اقتصاد پویایی در کشور خودمان داشته باشیم؛ بایدن و ترامپ در خصوص برخورد با ایران، یک نقطه مشترک دارند و تفاوتی در رفتارشان با ایران به وجود نمی آید و باید مدنظر داشت که برای ایران تفاوتی ندارد که بایدن رئیس جمهور بشود یا ترامپ؛ سیاست های اصیل و ثابت شده ایران هیچ تغییری نخواهد کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به بدهی کلان آمریکا در بین کشور های جهان، اظهار کرد: بیشتر بدهی کشور های جهان متعلق به آمریکا است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این بدهی ناشی از ۷ هزار میلیارد دلاری است که در منطقه خاورمیانه و غرب  آسیا هزینه شده و نه تنها هیچ سودی نبرده، بلکه بسیاری از مردم این منطقه را به کشتن داد و آینده اقتصاد آنها با این همه بدهی در یک شرایط دشواری قرار داده شده است.

وی افزود: البته آمریکا به خاطر حس سلطه طلبی که دارد و تقسیم بندی که نسبت به دنیا انجام می دهد و دنیا را به دو قطب سلطه پذیر و سلطه گر تقسیم می کند، طبیعی است که تا زمانی که گاوهای شیر دهی مانند عربستان در منطقه هستند، این کسری بودجه اش را از این کشورها تامین کند.

حاجی دلیگانی با اشاره به تاثیر گذار نبودن تحریم ها افزود: چون حجم مبادلات ما خیلی زیاد نیست، تحریم شدن ایران توسط آمریکا تاثیر اقتصادی روی اقتصاد آنها ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا اکنون در تلاش است تا جنگ اقتصادی مانند هشت سال دفاع مقدس به ما تحمیل کند، تصریح کرد: ما در جنگ اقتصادی بی سلاح نیستیم و ظرفیت ها و منابع خوبی در کشور داریم که باید از آنها با اراده قوی و محکم استفاده شود.

نمانیده مرد شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر در دولت مردان اراده قوی به وجود بیاید و منتظر انتخاب رئیس جمهور آمریکا نباشد، طبیعتا ما می توانیم یک اقتصاد پویایی در کشور خودمان داشته باشیم.

وی در پایان گفت: بایدن و ترامپ در خصوص برخورد با ایران، یک نقطه مشترک دارند و تفاوتی در رفتارشان با ایران به وجود نمی آید و باید مدنظر داشت که برای ایران تفاوتی ندارد که بایدن رئیس جمهور بشود یا ترامپ؛ سیاست های اصیل و ثابت شده ایران هیچ تغییری نخواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *