آخرین اخبار

جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور آقای حاجی

وزیر دادگستری در مجلس جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور جناب آقای حاجی در حال برگزاری است تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی از حضور سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: وزیر دادگستری در این جلسه به سوالان نمایندگان پاسخ داد. «سید کاظم […]

اشتراک گذاری
05 آبان 1399
کد مطلب : 43892

وزیر دادگستری در مجلس

جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور جناب آقای حاجی در حال برگزاری است

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی از حضور سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: وزیر دادگستری در این جلسه به سوالان نمایندگان پاسخ داد.

«سید کاظم دلخوش اباتری» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره جلسه عصر دوشنبه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: جبار کوچکی نژاد (نماینده رشت)، ‌حسین‌علی حاجی دلیگانی (نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار )، حسین نوروزی (نماینده رباط کریم) و نصرالله پژمان فر (نماینده مردم مشهد) در جلسه امروز کمیسیون سوالاتی را از وزیر دادگستری مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی درباره محور سوالات نمایندگان سوال کننده اظهارداشت: مشکلات در بخش کاداستر، تعزیرات و گران فروشی از جمله مباحثی بود که در کمیسیون از «سید علیرضا آوایی» سوال شد.

به گزارش ایرنا کاداستر، فهرست مرتب شده اطلاعات مربوط به قطعات زمین است که مشخصه‌های زمین مانند اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی و یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه شده است.

اباتری ادامه داد: حجت الاسلام نوروزی نیز چهار سوال از وزیر داشت که دو سوال مربوط به اقدام وزارت دادگستری در نامه به قوه قضاییه و زمین‌های مردم بود و قرار شد پاسخ وزیر در مدت ۱۰ روز آینده اعلام شود.

در جلسه امروز همچنین سوالات نصرالله پژمان فر و کوچکی نژاد درباره تعزیرات و کاداستر بررسی و قرار شد وزیر به این سوالات پاسخ بدهد.

به گفته دلخوش بیش از ۱۰۰ طرح و لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح است که به ترتیب اولویت بررسی و درباره‌آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *