آخرین اخبار

دلایل حضور مسئولان دولتی تنظیم‌ بازار در صحن مجلس

عضو هیات رییسه مجلس، از حضور اعضای تیم اقتصادی دولت در نشست‌های این هفته صحن مجلس برای ارائه توضیحاتی پیرامون دلایل افزایش قیمت کالاهای اساسی و قاچاق آنها به خارج از کشور خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح دلیل برگزاری جلسه غیرعلنی صحن مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و […]

اشتراک گذاری
27 مهر 1399
کد مطلب : 43819
عضو هیات رییسه مجلس، از حضور اعضای تیم اقتصادی دولت در نشست‌های این هفته صحن مجلس برای ارائه توضیحاتی پیرامون دلایل افزایش قیمت کالاهای اساسی و قاچاق آنها به خارج از کشور خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح دلیل برگزاری جلسه غیرعلنی صحن مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: ضرورت دارد نه تنها وزیر صنعت، معدن و تجارت، بلکه سایر مسئولان دولتی مربوطه از رئیس جمهور تا سایر وزرای اقتصادی در مورد وضعیت اقتصادی و تورم ایجاد شده در خصوص کالاهای اساسی همچون برنج، روغن، مرغ، تخم‌مرغ و سایر اقلام حیاتی مورد نیاز مردم پاسخگو باشند.

حضور تیم اقتصادی دولت در مجلس برای بیان دلایل افزایش قیمت کالاهای اساسی

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلسات این هفته صحن با حضور دولتمردانی که وظیفه تنظیم بازار را برعهده دارند به صورت علنی و غیرعلنی برگزار خواهد شد تا توضیحاتی را در مورد عملکرد خود و دلایل عدم مدیریت صحیح بازار ارائه دهند.

چرا کالاهای اساسی به خارج از کشور قاچاق می‌شوند؟

وی تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت باید به بیان دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی که در کشور تولید می‌شوند، بپردازند، ضمن اینکه باید این موضوع نیز بررسی شود که چرا در پی عدم نظارت مسئولان دولتی این اقلام به خارج از کشور قاچاق می‌شوند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: مردم حق دارند که از وضعیت موجود در بازار گلایه داشته باشند و مسئولان هم باید در این زمینه پاسخگو باشند، ضمن اینکه وظیفه مجلس در این مورد بازخواست کردن از دولت است و باید از رییس جمهور تا وزرای مربوطه در این رابطه پاسخگو باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در مورد دلیل کمبود نان در برخی شهرها، تاکید کرد: نباید در این زمینه کمبودی وجود داشته باشیم، اما متاسفانه برخی افراد سودجو کالاهای حیاتی که یارانه آنها پرداخت می‌شود را به طمع دریافت ارز از کشور خارج می‌کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون باید تیم اقتصادی دولت اعم از روسای بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی در این زمینه پاسخگو باشند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *