آخرین اخبار

دولت در ریزش بازار سرمایه مقصر است

«حسینعلی حاجی دلیگانی» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اقدامات مجلس برای ساماندهی بازار بورس افزود: در مجلس جلسات متعددی برگزار و اقدامات خوبی برای بهبود بازار بورس انجام شده است. وی اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی زوایای مختلف بازار بورس را مورد بررسی و خلاء ها و نقاط ضعف آن را شناسایی کرده […]

اشتراک گذاری
15 مهر 1399
کد مطلب : 43657

«حسینعلی حاجی دلیگانی» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اقدامات مجلس برای ساماندهی بازار بورس افزود: در مجلس جلسات متعددی برگزار و اقدامات خوبی برای بهبود بازار بورس انجام شده است.

وی اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی زوایای مختلف بازار بورس را مورد بررسی و خلاء ها و نقاط ضعف آن را شناسایی کرده اما با وجود این هنوز در مدیریت بازار بورس مشکلاتی وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نکته حائز اهمیت دیگر در این زمینه اینکه دولت در برخی از مقاطع از بازار بورس به نفع خود سوءاستفاده می‌کند.

وی افزود: زمانی که دولت می‌خواهد سهام خود را به فروش برساند با همکاری برخی از سهامداران عمده قیمت آن سهام را افزایش می‌دهد و زمانی که سهام خود را عرضه کرد و به فروش رساند، بازار را رها می‌کند تا قیمت ها سقوط کند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: دولت سهام ‌های خود را بدین شکل با قیمت های گزافی به فروش می‌رساند اما مردم که این سهام‌ ها را خریداری می‌کنند دچار ضرر و زیان می‌شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه دولت بازار بورس را کاملا رها کرده است، گفت: مجلس ُبعد نظارتی خود را بصورت مترتب دنبال می کند اما به هیچ وجه جای دولت و سازمان بورس نمی تواند قرار گیرد و کاری انجام دهد.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر، میمه و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته مجموعه مدیریتی حاکم بر بازار سرمایه بتواند به نحوی از سرمایه های مردم بالاخص سرمایه های خرد وارد شده در بورس امانت داری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *