آخرین اخبار

ما نمی خواهیم مردم در فضای مجازی بی پناه باشند

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با پارس نیوز: ما نمی خواهیم مردم در فضای مجازی بی پناه باشند عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ما نمی خواهیم مردم در فضای مجازی بی پناه باشند، گفت: شهروندان باید بتوانند امورات خود را در بستری امن از طریق شبکه های اجتماعی به […]

اشتراک گذاری
06 مهر 1399
کد مطلب : 43578

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با پارس نیوز:
ما نمی خواهیم مردم در فضای مجازی بی پناه باشند
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ما نمی خواهیم مردم در فضای مجازی بی پناه باشند، گفت: شهروندان باید بتوانند امورات خود را در بستری امن از طریق شبکه های اجتماعی به درستی پی بگیرند.

حسینعلی حاجی دلیگانی، به عنوان نماینده امضاکننده طرح صیانت از فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان ها در گفت و گو با پارس نیوز اظهار کرد: مطابق آنچه در شرع مقدس و دین ما آمده، لازم است از فضای مجازی صیانت شود، ما نمی خواهیم مردم در این فضا بی پناه باشند. از طرفی نباید فراموش کرد که نه تنها در فضای حقیقی نیاز به قوانین و مقررات است بلکه در فضای مجازی هم باید چنین باشد. در عین حال شهروندان باید بتوانند امورات خود را در بستری امن از طریق شبکه های اجتماعی به درستی پی بگیرند. در واقع ضمن اینکه باید آزادی های مشروع شهروندان را حفظ کنیم، باید امنیت کامل براساس قوانین و مقررات هم در این فضا موجود باشد.

وی ادامه داد: منظور از ساماندهی فضای مجازی، امر مسدودسازی نیست. منتها برخی می خواهند به این مسائل دامن بزنند که درست نیست. قطعا مردم ما بدانند که هم شورای نگهبان و هم نمایندگان مجلس نسبت به این مسئله حساس هستند و می خواهند جایگاه آزادی های مشروع مردم حفظ شود.

این نماینده مجلس در خصوص شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: اگر این شبکه تسهیل کننده باشد، اقدام موثری است. این شبکه اگر زودتر به نتیجه می رسید، بسیاری از مشکلات را اکنون در کشور نداشتیم. آثار و زیانهای فرهنگی که به دلیل نبود این شبکه برای ما ایجاد شده، گسترده است. لذا باید برای عموم مردم این طبقه بندی انجام شود تا همانند کشورهای دیگر که در این زمینه سبقه و سابقه ای دارند، ضمن حفظ آزادی های مشروع، خوراک مورد نیاز افراد را بدون هیچ‌گونه محدودیت در اختیار آنها قرار دهیم و این امر می تواند نیاز بسیاری از کاربران را در حوزه‌های مختلف بر طرف کند. در عین حال در مورد صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی هم می خواهیم مقررات و ضوابطی را حاکم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *