آخرین اخبار

جلسه تعیین قالب اصلاح‌شده بودجه هفته آینده برگزار می‌شود

جلسه تعیین قالب اصلاح‌شده بودجه هفته آینده برگزار می‌شود فارس/ حسینعلی حاجی عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه مهم تعیین قالب جدید و اصلاح‌شده بودجه‌ریزی کشور بر اساس پیشنهاد ارائه شده و موافقت رئیس مجلس شورای اسلامی،دوشنبه آینده در مجلس برگزار می‌شود. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار […]

اشتراک گذاری
04 مهر 1399
کد مطلب : 43538

جلسه تعیین قالب اصلاح‌شده بودجه هفته آینده برگزار می‌شود
فارس/ حسینعلی حاجی عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه مهم تعیین قالب جدید و اصلاح‌شده بودجه‌ریزی کشور بر اساس پیشنهاد ارائه شده و موافقت رئیس مجلس شورای اسلامی،دوشنبه آینده در مجلس برگزار می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: جلسه مهم تعیین قالب جدید و اصلاح‌شده بودجه‌ریزی کشور با پیشنهاد بنده و موافقت رئیس مجلس شورای اسلامی، دوشنبه آینده در مجلس برگزار می‌شود.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس درصدد هستیم قالب اصلاح‌شده ساختار بودجه را در ظرفی مشخص، مدون و بر اساس آیین‌نامه‌های لازم تنظیم و تصویب کنیم تا این شیوه تنظیم سالیانه بودجه کشور که آثار تورمی دارد و قادر نیست نقدینگی را کنترل کند و بخشی از اقدامات بانک‌ها را هم التزام دهد را ساماندهی کند.

وی خاطرنشان کرد: جلسه دوشنبه آینده مجلس اختصاصی، با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون‌ها، شورای هماهنگی هیأت‌رئیسه، مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس تشکیل می‌شود.

حاجی دلیگانی در ادامه اظهار داشت: از جمله ضعف‌های ساختار فعلی بودجه کشور، نحوه نامناسب توزیع (۲ هزار هزار میلیارد تومان) یارانه‌های پنهان و آشکار به مردم است که فاصله دریافت یارانه‌ها بین کم‌ترین‌ها و بیش‌ترین‌ها در کشور را حدود ۲۳ برابر به نفع افراد دارا می‌کند ؛ به‌ عبارت‌دیگر هرساله شاهد فقیرترشدن فقرا و غنی‌تر شدن ثروتمندان در کشور هستیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس، ناعدالتی در توزیع امکانات بودجه برای همه نقاط کشور، تکمیل سریع طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی و صنعتی و کاهش هزینه‌های اداره کشور را از ضعف‌های دیگر ساختار فعلی بودجه‌ریزی کشور بیان کرد که نمایندگان مجلس یازدهم مصمم به اصلاح آن‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *