آخرین اخبار

رهاسازی آب مانع خشک شدن ۴ هزار هکتار از مزارع شمال اصفهان

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی به موضوع رهاسازی آب کشاورزی در اراضی کشاورزی دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار اشاره کرد که این دو مرحله رهاسازی آب از خشک شدن ۴ هزار هکتار از مزارع ذرت و ۲ هزار اصله درخت جلوگیری کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، […]

اشتراک گذاری
15 شهریور 1399
کد مطلب : 43292

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی به موضوع رهاسازی آب کشاورزی در اراضی کشاورزی دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار اشاره کرد که این دو مرحله رهاسازی آب از خشک شدن ۴ هزار هکتار از مزارع ذرت و ۲ هزار اصله درخت جلوگیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسینعلی حاجی دلیگانی صبح امروز در آیین گشایش سال تحصیلی مدارس استان اصفهان که به‌ صورت نمادین در مدرسه تازه تأسیس باقری باغبادرانی در شاهین‌شهر برگزار شد، اظهار کرد: شاهین‌شهر با توجه به رشد بالای جمعیت دانش‌آموزی به علت مهاجرت، به اعتبارات بیش‌تر استانی برای احداث مدارس نیاز دارد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: هرساله حدود ۳ هزار دانش‌آموز جدید به همراه خانواده‌های خود از سایر شهرهای کشور به شاهین‌شهر و گرگاب مهاجرت می‌کنند و به جمعیت دانش‌آموزی آموزش‌ و پرورش این منطقه اضافه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که کل اعتبارات عمرانی این شهرستان در سال جدید ۱۹ میلیارد تومان است که در یک پیش‌بینی خوش‌بینانه، حداکثر ۶۰ درصد اعتبارات وصول خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی اعتبارات بیش‌تر استانی، کمک‌های بنیادهای برکت و علوی را در کاهش نیازهای کلاس‌های درس منطقه آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر خواستار شد.

عضو هیأت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه این نوید را هم داد که ساختمان جدید آموزشکده فنی و حرفه‌ای امسال در شاهین‌شهر احداث می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از مساعدت استاندار اصفهان به موضوع رهاسازی آب کشاورزی در اراضی کشاورزی دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار اشاره کرد که این دو مرحله رهاسازی آب از خشک شدن ۴ هزار هکتار از مزارع ذرت و ۲ هزار اصله درخت جلوگیری کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی کمبود آب را در تابستان امسال در شاهین‌شهر یادآور شد و اظهار داشت: مناطق مسکونی گلدیس و شهید ردانی‌پور امسال با کمبود و افت فشار آب مواجه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *