آخرین اخبار

واردات بی‌رویه کالا به کشور مغایر با اقتصاد مقاومتی است

حاجی دلیگانی: واردات بی‌رویه کالا به کشور مغایر با اقتصاد مقاومتی است به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کره جنوبی ۷.۵ میلیارد دلار از دارایی‌ها ما را بلوکه کرده و جالب است این کشور تقریباً به همین میزان از طرق قانونی و قاچاق کالا به کشور ما صادر می‌کند. به […]

اشتراک گذاری
14 شهریور 1399
کد مطلب : 43268

حاجی دلیگانی:
واردات بی‌رویه کالا به کشور مغایر با اقتصاد مقاومتی است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کره جنوبی ۷.۵ میلیارد دلار از دارایی‌ها ما را بلوکه کرده و جالب است این کشور تقریباً به همین میزان از طرق قانونی و قاچاق کالا به کشور ما صادر می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس با انتقاد از واردات بی‌رویه کالا به کشور گفت: واردات بی‌رویه کالا به کشور مغایر با اقتصاد مقاومتی است. در اقتصاد مقاومتی بر واردات و صادرات هوشمندانه تأکید شده است و حال آنکه واردات بی‌رویه به کشور به هیچ‌وجه هوشمندانه نیست.
وی افزود: کشور کره جنوبی ۷.۵ میلیارد دلار از دارایی‌های ما را بلوکه کرده و جالب است همین کشور به همین میزان از طرق قانونی و یا قاچاق کالا به کشور ما وارد می‌کند.
عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: واردات بی‌رویه کالا به کشور ابتدا به اشتغال کشور آسیب می‌زند و دیگر اینکه موجب هدررفت منابع ارزی کشور آن هم در شرایط خاص اقتصادی که ما در آن قرار داریم، می‌شود.
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: از ۲۱ فروردین ۹۷ تا ۱۶ مرداد همان سال ۲۱.۳ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای اساسی تخصیص یافت که ما شاهد بودیم گوشتی که بنا بود با ارز دولتی به کشور وارد و با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار گیرد با قیمت نزدیک به قیمت آزاد به دست مصرف‌کنندگان نهایی رسید.

وی افزود: علاوه بر این متأسفانه دیدیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی که بنا بود به کالاهای اساسی تخصیص یابد برای واردات غذای گربه و امثال این موارد نیز هزینه شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: واردات بی‌رویه کالا به کشور علاوه بر آسیب به اشتغال و منابع ارزی موجب جایگزین فرهنگ مصرف به جای فرهنگ کار و ساخت‌وساز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *