آخرین اخبار

باید به مخالفت اروپایی‌ها نسبت به فعالسازی “مکانیسم ماشه” شک کرد

عضو هئیت رئیسه مجلس معتقد است این احتمال وجود دارد که مخالفت اروپایی‌ها با فعالسازی مکانیسم ماشه سنارویی طراحی شده با آمریکا باشد تا هر کدام نقش خود را بازی کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مخالفت اروپایی‌ها در رابطه با فعالسازی مکانیسم ماشه اشاره کرد و گفت:  ما […]

اشتراک گذاری
03 شهریور 1399
کد مطلب : 43197
عضو هئیت رئیسه مجلس معتقد است این احتمال وجود دارد که مخالفت اروپایی‌ها با فعالسازی مکانیسم ماشه سنارویی طراحی شده با آمریکا باشد تا هر کدام نقش خود را بازی کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مخالفت اروپایی‌ها در رابطه با فعالسازی مکانیسم ماشه اشاره کرد و گفت:  ما از اینگونه اقدامات استقبال می‌کنیم، اما با شک و تردید به این مسئله نگاه خواهیم کرد؛ چرا که این احتمال وجود دارد تا آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به صورت هماهنگ سناریویی را طراحی کرده باشد تا هر کدام نقش خود را در این باره ایفا کنند.

وی در ادامه افزود:  به نظر می‌رسد مواضع اخیر اروپایی‌ها بازی برای انتخابات آمریکا باشد، اما امیدوار هستیم که اگر مخالفت  اروپایی‌ها در قضیه شورای امنیت و همچنین مکانیسم ماشه واقعیت داشته باشد همین روش را در ادامه نیز دنبال کنند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار با اشاره به اینکه باید به مواضع اروپایی‌ها نسبت به فعالسازی مکانیسم ماشه و همچنین قضیه شورای امنیت با شک و تردید نگاه کرد، گفت: شواهد نشان می‌دهد که آن هماهنگی کاملی که بین اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در رای دادن‌ها وجود داشت مقداری تغییر کرده؛ یعنی در عمل هم آرای‌ آنها نیز نسبت به گذشته تغییر کرده است، اما در عین حال به این مسئله باید با شک و تردید نگاه کرد.

این نماینده مردم در ادامه افزود: در ضمن اروپایی‌ها وقتی که می‌بینند که فعالسازی مکانیسم ماشه هم هیچ تاثیری بر اقتصاد کشور ما ندارد اعلام مخالفت می‌کنند و در حقیقت با این کار به دنبال تامین منافع خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *