آخرین اخبار

دولت حکم حکومتی را رسانه ای کند

دولت حکم حکومتی را رسانه ای کند به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حاجی دلیگانی: سرپرستی «جعفر سرقینی» بر وزارت صمت غیرقانونی و ۷۵ ضربه شلاق دارد. عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: رئیس‌جمهور با عدم اخذ اذن از رهبری در خصوص سرپرست وزارت صمت نشان داد که التزامی به قانون اساسی ندارد. به گزارش سایت خبری […]

اشتراک گذاری
30 مرداد 1399
کد مطلب : 43121

دولت حکم حکومتی را رسانه ای کند
به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حاجی دلیگانی: سرپرستی «جعفر سرقینی» بر وزارت صمت غیرقانونی و ۷۵ ضربه شلاق دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: رئیس‌جمهور با عدم اخذ اذن از رهبری در خصوص سرپرست وزارت صمت نشان داد که التزامی به قانون اساسی ندارد.
به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به معرفی سرپرست جدید وزارت صمت از سوی دولت، اظهار کرد: دولت اگر اذن رهبری را در این موضوع اخذ کرده باید اعلام رسمی کند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور با عدم اخذ اذن از رهبری در خصوص سرپرست وزارت صمت نشان داد که التزامی به قانون اساسی ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق قانون اساسی دولت برای سرپرستی وزارتخانه‌ها فقط ۳ ماه زمان دارد، تصریح کرد: پس از این مدت دولت حقی برای معرفی مجدد سرپرست نداشته است.

حاجی‌دلیگانی خطاب به سرپرست جدید وزارت صمت، گفت: سرپرستی این وزارتخانه طبق قانون و شرع درست نبوده و بر اساس اصل ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی این یک نوع تصرف غیرقانونی در اموال دولتی بوده که ۷۵ ضربه شلاق نیز دارد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس ابزارهای مختلفی برای مقابله با چنین تخلفی از سوی دولت در اختیار دارد، افزود: دیوان محاسبات نیز به این تخلف دولت ورود خواهد داشت و مجلس نیز طرحی شکایتی از شخص رئیس جمهور تنظیم می‌کند.

وی ادامه داد: مطالبه ما از دولت این است که حکم حکومتی اخذ شده برای سرپرست جدید وزارت صمت را رسانه‌ای کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *