آخرین اخبار

در طرح دو فوریتی حمایت از خانوارهای نیازمند حق به حق‌دار می‌رسد

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، در ارتباط با اقدامات مجلس در راستا حمایت اقتصادی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه اظهارداشت: در مجلس از دو بعد قانون‌گذاری و نظارتی اقدامات خوبی در حال انجام است ولی طبیعتاً مردم این را می‌دانند که مجلس نمی‌تواند جایگزین دولت بشود و کار دولت را انجام دهد. […]

اشتراک گذاری
10 مرداد 1399
کد مطلب : 42858

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، در ارتباط با اقدامات مجلس در راستا حمایت اقتصادی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه اظهارداشت: در مجلس از دو بعد قانون‌گذاری و نظارتی اقدامات خوبی در حال انجام است ولی طبیعتاً مردم این را می‌دانند که مجلس نمی‌تواند جایگزین دولت بشود و کار دولت را انجام دهد.

وی افزود: اما در جلسات هیئت رئیسه و جلسات مشترکی که بین هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها داریم، برنامه‌ریزی به نحوی است که ما بتوانیم بین همه کارهایی که لازم و خوب است که انجام شود، آنچه برای مردم اولویت دارد اجرا شود و از این بابت به مردم اطمینان می‌دهیم که هم در غالب طرح‌ها و هم در غالب نظارت کارهای خوبی در حال انجام است و امیدوار هستیم که آثار آن را مردم ببینند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخصیص بودجه برای تأمین‌ کالاهای اساسی در کشور بیان کرد: در این چند سال، سالیانه حدود ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی در بودجه هزینه شده و ارز ۴ هزار ۲۰۰ تومان عمدتا برای تأمین این کالاها داده شده است.

وی ادامه داد: اما در عمل آنچه که به مردم رسیده خدمت ناقصی بوده است و از این بابت از دو سال گذشته دیدگاه ما بر این بود که این مبلغی که داده می‌شود با توجه به اینکه نسبت به ارزش افزوده‌ای که در قیمت ارز آزاد دارد رقم بسیار بالایی است که باید به دست اقشار متوسط و ضعیف بتوانیم برسانیم و از اینکه این مبلغ قابل توجه در جیب افراد سودجو برود جلوگیری شود.

حاجی‌دلیگانی در ارتباط با طرح دو فوریتی حمایت از خانوارهای نیازمند بیان کرد: از جمله اهداف این طرح این است که بتواند نیازمندی‌های مردم را مستقیما یا به حسابشان واریز کند و یا به صورت روش‌های الکترونیکی خرید کالاهای نیاز اولیه زندگی بتوانند به آن دست پیدا کنند.

وی با اشاره به جامعه هدف این طرح تصریح کرد: چون هنوز طرح در حال فرآیند بررسی و تنظیم بوده و به مرحله تصویب نرسیده است نمی‌شود در مورد جامعه هدف آن صحبت کرد ولی در این طرح راهکارهای خوبی اندیشیده شده تا حق را به حق‌دار برساند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در رابطه با حمایت نمایندگان از این طرح گفت: اکثریت مجلس طرفدار اصل موضوع هستند اما در نوع نوشتار و مسائل ممکن است که اصلاح‌هایی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به چگونگی تأمین منابع مالی مورد نیاز طرح دو فوریتی حمایت از خانوارهای نیازمند بیان کرد: منابع مالی مورد نیاز این طرح از محلی که در بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی شده است تأمین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *