آخرین اخبار

عضو هیئت رئیسه مجلس: تحریم اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا “مدال افتخار” است

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان با تبریک سالگرد تاسیس شورای نگهبان به اعضای این شورا گفت: شورای نگهبان الحق و الانصاف پاسدار اسلامیت، مردمیت، انقلاب و نظام اسلامی بوده و هست و ما به عنوان نماینده ملت ایران باید از […]

اشتراک گذاری
30 تیر 1399
کد مطلب : 42698

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان با تبریک سالگرد تاسیس شورای نگهبان به اعضای این شورا گفت: شورای نگهبان الحق و الانصاف پاسدار اسلامیت، مردمیت، انقلاب و نظام اسلامی بوده و هست و ما به عنوان نماینده ملت ایران باید از زحمات این شورا تشکر کنیم، چراکه در همه این دوران‌ها استوار و محکم برای حفظ این امانت ایستاده‌اند.

وی درباره نگاه شورای نگهبان به احزاب، گروه‌ها و جریانات سیاسی ادامه داد: درب شورای نگهبان به روی همه احزاب، جریانات و تفکرات مختلف باز بوده و هست و نشانه آن ترکیب مختلف و متنوع مجالس در هر دوره‌ای است ضمن اینکه در طول دوران وجود شورای نگهبان، روسای جمهور و نمایندگان مجلس و نمایندگان خبرگان رهبری از هر طیف و سلیقه‌ای انتخاب شده‌اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد شورای نگهبان در بررسی مصوبات مجلس اظهار داشت: در این مدتی که بنده نماینده مجلس بودم، از دقت نظر، نکته سنجی و نکته بینی اعضای شورای نگهبان باید تشکر کنم. خصوصا اینکه آن‌ها با دقت لازم مراقب بوده‌اند که مصوبات مجلس مغایرتی با شرع و قانون اساسی نداشته باشد.

حاجی دلیگانی درباره نحوه برخورد شورای نگهبان با انتقادات یادآور شد: اعضای شورای نگهبان در برابر انتقادات کاملا شکیبایی داشته و باوجود همه تهمت‌ها، افترائات و حرف‌های نادرست، مردم‌داری و آبروداری کرده است و بعد از رفتار‌های برخی افراد، جریانات سیاسی و رسانه‌های مزدبگیر که درصدد عصبانی کردن اعضای شورای نگهبان بوده‌اند، صبوری کرده است.

وی گفت: اطلاع رسانی برای پیشگیری و صیانت از نمایندگان امری لازم و ضروری است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص تحریم اعضای شورای نگهبان توسط آمریکا گفت: تحریم اعضای شورا مدال افتخاری است که به هر کسی داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *