آخرین اخبار

عملکرد نامناسب دولت و وزارت راه‌ و‌ شهرسازی سبب وضعیت فعلی مسکن شده است

گروه استان‌ها- نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و وزارت راه‌ و‌ شهرسازی با عملکرد نامناسب سبب افزایش قیمت نجومی مسکن و زمین شده و قانون مالکیت بر خانه‌های خالی را هم اجرایی نکرده است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به دلایل […]

اشتراک گذاری
07 تیر 1399
کد مطلب : 42551

گروه استان‌ها- نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و وزارت راه‌ و‌ شهرسازی با عملکرد نامناسب سبب افزایش قیمت نجومی مسکن و زمین شده و قانون مالکیت بر خانه‌های خالی را هم اجرایی نکرده است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به دلایل افزایش قیمت زمین و مسکن اظهار داشت: موارد متعددی سبب افزایش قیمت نجومی مسکن و زمین شده است اما از اصلی‌ترین دلایل آن عدم عرضه زمین به قیمت تمام شده از طرف دولت، مقررات سختی که در خصوص مسائل مربوط به محدوده و حریم شهر است و عدم توجه به اینکه نِصاب‌های ساختمان‌سازی در حد حداقل تغییر پیدا کند، است.

وی افزود: این عوامل سبب گرانی مسکن شده و موارد دیگری از‌جمله افزایش نقدینگی و اینکه بازار مسکن و زمین را مردم یک بازار امنی می‌دانند، باعث شده که تقاضا نسبت به عرضه پیشی بگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با اقدامات دولت در راستای کنترل قیمت زمین و مسکن بیان کرد: دولت اخیرا یک حرکتی را در این راستا شروع کرده است اما این کاستی و کمبودی‌ها در این ۷ سال گذشته با نوع عملکرد نامناسب دولت و به خصوص وزارت راه‌و‌شهرسازی سبب وضعیت فعلی شده و کارساز نبوده است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بر خانه‌های خالی، مالیات وضع کرده که بازهم دولت هنوز آن را اجرایی نکرده است.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به اقدامات مجلس برای جلوگیری از افزایش قیمت نجومی زمین و مسکن تصریح کرد: همچنین در مجلس شورای اسلامی یک طرحی در حال تدوین است که بنا داریم به زودی در صحن مجلس شورای اسلامی ارائه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *