آخرین اخبار

قوه قضائیه مانند قوه مقننه نیاز به تحول دارد

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مانند قوه مقننه نیاز به تحول دارد، گفت: مردمی بودن در کانون توجه دستگاه قضا قرار دارد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد بیانات امروز رهبری در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی به مناسبت هفته قوه […]

اشتراک گذاری
07 تیر 1399
کد مطلب : 42549
عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مانند قوه مقننه نیاز به تحول دارد، گفت: مردمی بودن در کانون توجه دستگاه قضا قرار دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد بیانات امروز رهبری در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی به مناسبت هفته قوه قضائیه، گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود خطاب به مسئولان قضایی مردمی بودن را مورد تاکید قرار دادند در واقع در گذشته مردمی بودن چندان مورد توجه قضات قرار نمی‌گرفت اما در حال حاضر دستگاه قضا به این مهم توجه ویژه دارد و  ارتباط مناسب را با لایه‌های مختلف جامعه برقرار کرده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مورد تاکید رهبری به مسئولان دستگاه قضا برای تداوم مبارزه با فساد، افزود: عملکرد دستگاه قضا در مبارزه با دانه درشت‌ها مطلوب بوده و بسیار ارزنده است و می طلبد که چنین رویکردی تداوم داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت ویژه از افشاکنندگان فساد، تصریح کرد: با این اقدام از فسادهای گسترده و زنجیره‌ای جلوگیری می‌شود و آرامش به جامعه برمی‌گردد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد بخش دیگری از بیانات رهبری مبنی بر تدوین نسخه ارتقا یافته و پیشرفته‌تر سند تحول قضایی، گفت: قوه مقننه هم مانند قوه قضائیه به تحولی عمده و جدی نیاز دارد و باید به تحول مناسب در این دو قوه توجه شود.

وی در مورد کمبود نیروی انسانی و قضات در قوه قضائیه، گفت: قوه قضائیه در برنامه ششم توسعه مکلف به استخدام قضات و کارکنان اداری شده بنابراین برای رفع کمبود قضات باید اجرای برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد و بودجه مورد نظر تامین شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *