آخرین اخبار

ابقایِ ترامپ، منجر به فروپاشی آمریکا می شود

ابقایِ ترامپ، منجر به فروپاشی آمریکا می شود ایسنا/اصفهان نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی، گفت: ایالات‌متحده آمریکا به شرط ابقا ترامپ در ریاست جمهوری آن، دچار فروپاشی سرزمینی می شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعتراضات گسترده مدنی مردم آمریکا در واکنش به قتل “جورج […]

اشتراک گذاری
03 تیر 1399
کد مطلب : 42429

ابقایِ ترامپ، منجر به فروپاشی آمریکا می شود
ایسنا/اصفهان نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی، گفت: ایالات‌متحده آمریکا به شرط ابقا ترامپ در ریاست جمهوری آن، دچار فروپاشی سرزمینی می شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعتراضات گسترده مدنی مردم آمریکا در واکنش به قتل “جورج فلوید”، اظهار کرد: رکود اقتصادی آمریکا، سیاست‌های غلط دونالد ترامپ و تنگناهای معیشتی ناشی از کرونا، آمریکا را در آستانه فروپاشی سرزمینی همانند آنچه در اتحاد جماهیر شوروی رخ داد، قرار داده است.

این عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد ترامپ مغرورانه و فاقد تفکر کافی است، افزود: رفتارهای غلط ترامپ نظیرِ لجبازی و یکدندگی وی، وضعیت کنونی آمریکا را تحت تأثیر قرار داده و پیش‌بینی می‌شود در صورت ابقایِ ترامپ در پست ریاست جمهوری ایالات‌متحده روند فروپاشی آن، تسریع شود.

وی، رکود اقتصادی آمریکا را ناشی از ۷ میلیارد دلار هزینه در عراق بدون دستاورد دانست و خاطرنشان کرد: تأثیر انتشار ویروس کرونا در مقایسه با سیاست‌های غلط ترامپ ناچیز است و فقدان خیریه‌ها، روحیه تعامل، همدلی و همکاری در شهروندان آمریکایی فشار معیشتی را برای اقشار کم‌درآمد آمریکا افزایش داده به نحوی که قسمتی از اعتراضات مدنی آمریکا به قتل جورج فلوید و سیاست‌های تبعیض‌آمیز و بخش دیگر آن اعتراض‌های معیشتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *