آخرین اخبار

ما یک بار هم ندیدیم که آقای سالاری از آقای نوبخت بخواهد که تبصره ۲ لایحه بودجه را اجرایی کند

انتظار داشتیم که آقای سالاری بعنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حق و جایگاه نیمی از جمعیت ایران صحبت، پیگیری، برنامه ریزی و مطالبه گری کند و حق و حقوق کارگران و بازنشستگان را از دولت بگیرد. عضو هیئت رئیسه مجلس با انتقاد از عملکرد سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی،ادامه مدیریت وی در این سازمان […]

اشتراک گذاری
27 خرداد 1399
کد مطلب : 42371
انتظار داشتیم که آقای سالاری بعنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حق و جایگاه نیمی از جمعیت ایران صحبت، پیگیری، برنامه ریزی و مطالبه گری کند و حق و حقوق کارگران و بازنشستگان را از دولت بگیرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با انتقاد از عملکرد سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی،ادامه مدیریت وی در این سازمان را به صلاح ندانست و به وی هشدار و اخطار داد که نسبت به حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام فوری انجام دهد وگرنه مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به عملکرد ضعیف مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: انتظار داشتیم که آقای سالاری بعنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حق و جایگاه نیمی از جمعیت ایران صحبت، پیگیری، برنامه ریزی و مطالبه گری کند و حق و حقوق کارگران و بازنشستگان را از دولت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه سالاری نتوانسته از حقوق بازنشستگان کارگری دفاع کند، افزود: در حالی که محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام می کند که ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای تبصره ۱۲ بودجه یعنی بازنشستگان کشوری و لشگری در سال جاری تخصیص می دهد اما آقای سالاری تا کنون در این زمینه حرفی نزده و مطالبه ای نداشته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما یک بار هم ندیدیم که آقای سالاری از آقای نوبخت بخواهد که تبصره ۲ لایحه بودجه را اجرایی کند.

حاجی دلیگانی افزود: در تصبره ۲ لایحه بودجه آمده که ۵۰ هزار میلیارد تومان از طلب سازمان تامین اجتماعی از دولت، توسط وزیر اقتصاد تامین و پرداخت شود. البته این حکم درسال گذشته هم بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه تا کنون این قانون اجرایی نشد، افزود: ۱۰ درصد هلدینگ شستا هم بفروش رفت باز اتفاق مثبتی برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیافتاد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: عملکرد سالاری ضعیف است و ادامه این روند به نفع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: سالاری باید خود را مدافع حقوق بازنشستگان بداند نه اینکه برای حفظ خودش، بی تفاوت از کنار هر تصمیمی و هر عدم توجه دولت به تامین اجتماعی، عبور کند.

وی تاکید کرد: اینکه گفته می شود سازمان تامین اجتماعی حیاط خلوط برخی آقایان بوده و محل سیاسی کاری است، کاملا درست است و این موضوع از گذشته هم بوده و الان هم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *