آخرین اخبار

انتقاد آقای حاجی از دست کاری در گزارش تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

 در صحن علنی مجلس، حسینعلی حاجی عضو هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دست کاری در گزارش این هیئت و عدم معرفی مجرمان به قوه قضاییه به شدت انتقاد کرد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) […]

اشتراک گذاری
23 اردیبهشت 1399
کد مطلب : 42125

 در صحن علنی مجلس، حسینعلی حاجی عضو هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دست کاری در گزارش این هیئت و عدم معرفی مجرمان به قوه قضاییه به شدت انتقاد کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از سیاست های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولت های مختلف در تذکری با استناد به ماده ۲۱۲ آئین نامه داخلی با اشاره به اهمیت موضوع قاچاق، نسبت به حذف برخی از مفاد این گزارش انتقاد کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گزارش حدود یک سال در نوبت قرائت در صحن علنی مجلس قرار داشت، ادامه داد: امروز آنچه که در مانیتور صحن علنی مجلس به نمایش درآمد و آنچه که قرائت شد با یکدیگر متفاوت بود.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: چرا اعلام جرم علیه افرادی که این بلای خانمانسوز را بر سر ملت آورده اند حذف شده است. چرا در جمع بندی که تاکید شده بود افراد مجرم باید به قوه قضائیه معرفی شوند حذف شد.

وی تاکید کرد: چرا در جدولی که به سازمان ها و دستگاه های مذکور نمره داده شده بود از این گزارش حذف شده است. برای نمونه به نمره به وزارت اقتصاد، سازمان گمرک و صدا و سیما در جدول که نمره ای از ۲.۵ تا ۳.۱ از ۲۰ داشته اند حذف شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خواستار این شد که پزشکیان نایب رئیس مجلس دستور رسیدگی به علت حذف برخی موارد از گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از سیاست های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولت های مختلف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *