آخرین اخبار

دارندگان سهام عدالت از فروش شتابزده سهام خودداری کنند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از دارندگان سهام عدالت خواست سهم خود را به فروش نرسانند و گفت: ممکن است افراد سودجو در قبال مبلغ ناچیزی، سهام افرادی را که اغلب هم مسن هستند، از دستشان دربیاورند لذا سهامداران باید مواظب این موضوع باشند. «حسینعلی حاجی‌دلیگانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره […]

اشتراک گذاری
19 اردیبهشت 1399
کد مطلب : 42070

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از دارندگان سهام عدالت خواست سهم خود را به فروش نرسانند و گفت: ممکن است افراد سودجو در قبال مبلغ ناچیزی، سهام افرادی را که اغلب هم مسن هستند، از دستشان دربیاورند لذا سهامداران باید مواظب این موضوع باشند.

«حسینعلی حاجی‌دلیگانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به آزادسازی سهام عدالت اظهار داشت: این موضوع از دولت‌های گذشته همواره مطرح بوده است و در دولت یازدهم و دوازدهم که مجددا بحث آزادسازی این سهام مطرح شد، لایحه‌ای برای این موضوع به مجلس فرستاده شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس افزود: به دلیل نوع نگاه‌ متفاوتی که به آزادسازی سهام عدالت وجود داشت و همچنین به جهت تعداد زیاد طرح‌هایی که در کمیسیون اقتصادی روی هم تلنبار شده بود، کمیسیون نتوانست به موقع گزارش خود را درباره موضوع آزادسازی این سهام در صحن ارائه دهد لذا دولت هم با اجازه‌ای که گرفت، آزادسازی این سهام را اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: اشکالی که الان در این باره دیده می‌شود این است که اکنون تعداد قابل توجهی از مردم واجد شرایط بودند آن زمان نتوانستند ثبت‌نام کنند و افرادی هم که در آن زمان واجد شرایط نبودند، الان واجد شرایط شده‌اند و انتظار دارند بتوانند ثبت‌نام انجام دهند. طبیعتا عدالت هم حکم می‌کند که اگر بناست امکانی به مردم داده شود، این شرایط به صورت عادلانه انجام گیرد.

سهامداران برای فروش سهام خود عجله نکنند

حاجی‌دلیگانی افزود: نکته دیگر اینکه سهامداران و آنهایی که سهام عدالت در اختیار دارند، سهام خود را نگه داشته و به راحتی به فروش نرسانند چرا که پیش‌بینی می‌شود برخی افراد با قصد ثروت‌اندوزی، به دنبال این هستند که سهم سهامداران را به نوعی تصاحب کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار،  درباره تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر تقویت بورس و بازار سرمایه اظهار داشت: اگر دولت، سازمان بورس را به‌درستی مدیریت نکند گاها موجب بروز مسائل و مشکلاتی می‌شود که آسیب‌زایی آن بسیار زیاد است. به عنوان مثال ممکن است برخی افراد سودجو در قبال مبلغ ناچیزی، سهام افرادی که اغلب هم افرادی مسن هستند،  را از دستشان دربیاورند لذا سهامداران باید مواظب این موضوع باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر بهبود وضع معیشتی خانوارها گفت: کسانی که در حال حاضر سود سهام عدالت را دریافت می‌کنند به هر حال هر چند اندک اما در زندگی‌شان موثر است.

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: اما از این پس نکته‌ای که مهم است، نحوه اداره و نوع مدیریت واحدهایی است که سهام‌شان در قالب سهام عدالت به فروش رفته و اگر این واحدها به خوبی مدیریت شوند، در مجموع می‌تواند درآمدی هرچند اندک ولی به طور مستمر برای همه خانوارها فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *