آخرین اخبار

تبعیض ها برای جامعه کارگری باید ریشه کن شود/انتقاد از حقوق کم کارگران

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه حداقل حقوق کارکنان دولت را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین می کنیم، اما برای قشر کارگر چیزی دیده نمی شود، گفت: تبعیض ها برای جامعه کارگری باید ریشه کن شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی  در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) […]

اشتراک گذاری
03 اردیبهشت 1399
کد مطلب : 41916
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه حداقل حقوق کارکنان دولت را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین می کنیم، اما برای قشر کارگر چیزی دیده نمی شود، گفت: تبعیض ها برای جامعه کارگری باید ریشه کن شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی  در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با انتقاد از وضعیت حقوق کارگران گفت: این حقوق حداقلی کارگران با این وضعیت در تاریخ سابقه ندارد، اخیراً شاهد بودیم که تنها دولت و کارفرمایان در نشست های مذکور بر سر میزان افزایش توافق کردند و نمایندگان کارگران آن را امضا نکردند، اما باز هم این میزان افزایش ابلاغ شد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری اختصاص داد، اما از این میان یک ریال هم برای بازنشستگان تامین اجتماعی قرار داده نشده است.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر شما نسبت به وضعیت جامعه کارگری کاملا وارد است. در شرایط کنونی قانون تعیین میزان افزایش حقوق کارگران در نشست مذکور را براساس میزان رأی تعیین کرده است، اما به نظر من باید تبعیض ها را ریشه کن کرد. در شرایط کنونی حداقل حقوق کارکنان دولت را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین می کنیم، اما برای قشر کارگر چیزی دیده نمی شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در بودجه های سالانه برای صندوق های بازنشستگی اعتبار می گذاریم اما انگار تامین اجتماعی از یک کشور دیگر است و نه تنها یک ریال به این صندوق داده نمی شود، حتی طلب آنها را نیز نمی دهیم./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *