آخرین اخبار

بنگاه‌های دولتی در اقتصاد کشور یکه تازی می‌کنند

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: دولت یا توانایی کنترل قیمت و بازار را داشته باشد و یا خود را از اقتصاد کشور کنار بکشد تا بازار خودش به تعادل برسد. حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه مجلس گروه […]

اشتراک گذاری
13 فروردین 1399
کد مطلب : 41713

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: دولت یا توانایی کنترل قیمت و بازار را داشته باشد و یا خود را از اقتصاد کشور کنار بکشد تا بازار خودش به تعادل برسد.

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به گران شدن اجناس و مایحتاج مردم در دوران شیوع کرونا به صورت تصاعدی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور در اختیار مردم قرار دارد، اما دولت در آن نقش و دخالت بسزایی دارد.

او افزود: دولت یا باید توانایی کنترل قیمت و بازار را داشته باشد و یا خود را از اقتصاد کشور کنار بکشد تا بازار خودش به تعادل برسد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: مشکل اصلی عدم کنترل گرانی به شرکت‌های دولتی باز می‌گردد، چرا که این بنگاه‌ها به شدت در بازار و اقتصاد کشور یکه تازی می‌کنند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متاسفانه دولت یا چشمش را به روی این شرکت‌ها بسته و یا خودش با اقدامات آنها در عرصه اقتصاد کشور موافق است.

او ادامه داد: شروع داستان گرانی با افزایش قیمت فولاد بود که به این ترتیب قیمت آهن آلات حدود سه هزار تومان در هر کیلو افزایش یافت و متاسفانه وزیر صنعت اقدامی برای کنترل این مساله انجام نداد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: ما حتی استیضاح وزیر صنعت را کلید زدیم، اما متاسفانه بیماری کرونا پیش آمد، آقای رحمانی نتوانسته وزارتخانه خود را به خوبی اداره کند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی قیمت یک کالای اساسی و زیر ساختی افزایش می‌یابد سایر کالا‌ها از آن تأثیر می‌پذیرند و گران می‌شوند، بنابراین باید تدبیری برای وضعیت گرانی اندیشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *