آخرین اخبار

۲ پیشنهاد جالب آقای حاجی برای رفع بخشی از مشکلات اقتصادی مردم در ایام کرونا

گروه اقتصادی: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به شیوع کرونا و تعطیی کسب و کار مردم در این روزها، پیشنهاد کرد اولا هزینه جشن میلاد امام زمان(عج) از سوی خیریه به نیازمندان داده شود و همچنین دولت یارانه سال ۱۴۰۰ را امسال به نیازمند بدهد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه […]

اشتراک گذاری
10 فروردین 1399
کد مطلب : 41696

گروه اقتصادی: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به شیوع کرونا و تعطیی کسب و کار مردم در این روزها، پیشنهاد کرد اولا هزینه جشن میلاد امام زمان(عج) از سوی خیریه به نیازمندان داده شود و همچنین دولت یارانه سال ۱۴۰۰ را امسال به نیازمند بدهد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به تعطیلی کسب و کار مردم در پی شیوع کرونا در کشور گفت: با شیوع کرونا مردم زیادی به ما نمایندگان مراجعه می کنند و از مشکلات اقتصادی و مشکل معیشتی خود سخن می گویند.

وی با بیان اینکه برخی افرادی که حقوق بگیر هستند یا بیمه و یا حقوق بازنشستگی دارند، تصریح کرد: اما بقیه مردمی که کاسب بودند و یا کارگر روز مزد بودند، در این روزها بشدت دچار مشکل معیشتی شدند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: فقرا و یا آنهای که تحت پوشش کمیته امداد و یا نهادهای حمایتی هستند، هم دچار مشکلاتی هستند .حتی می بینیم افرادی که فقیر نبودند اما در حال حاضر توان اداره زندگی خود را ندارند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: از همه مردم بخصوص آنهایی که هر ساله برای میلاد منجی عالم بشریت امام زمان (عج) نذر می کردند، مراسم جشن، پذیرایی و توزیع نذورات را در روز میلاد برگزار می کردند، تقاضا داریم این هزینه ها را به بصورت نقدی و یا بسته های معیشتی تبدیل کنند و به افراد نیازمند و آنهایی که مجبورند برای حداقل درآمد به سرکار بروند، اهدا کنند تا آنها به ماندن در خانه تشویق شوند.

وی افزود: امسال که نمی توان مثل سالهای گذشته جشن میلاد را برگزار کرد، امیدواریم این نذورات به نحو احسن در خدمت به مردم بکار گرفته شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: فروشندگان و تولیدکنندگانی که چشم امید به بازار شب عید داشتند، اما فروشی نداشتند و چک های آنها در حال برگشت خوردن است، که مشکل آفرین شده است. همچنین بیمه پردازانی که که بخشی از بیمه را خودشان باید پرداخت می کردند مثل رانندگان برون شهری و یا حتی داخل شهری برای پرداخت بیمه دچار مشکل هستند.

حاجی دلیگانی با اشاره به نگرانیهای برای کارگاههای تولیدی که کارگران شان به کرونا مبتلا شوند، گفت: از طرف دیگر شاهد افزایش قیمت ها در ایام نوروز بودیم. قیمت خوراکی، حبوبات و میوه ها، چند برابر شده است. بعنوان مثال قیمت لیمو شرین به حتی ۲۵ هزار تومان و قیمت موز هم به هر کیلو ۳۰ هزار تومان هم رسید.

وی با بیان اینکه در کنار همه این موارد باید هزینه درمان بیماری کرونا از سوی خود مردم را به مشکلات آنها افزود، تصریح کرد: برخلاف گفته های مسئولین دولتی، هزینه درمان بیماری کرونا رایگان نیست. اینها بخشی از مشکلاتی است که مردم دارند، لازم است خیریه ها به میدان بیایند و به کمک این اقشار بشتابند.

نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی همچنین به دولت پیشنهاد داد آن عده از یارانه بگیرانی که این روزهای دچار مشکلات اقتصادی شدند، با رضایت خودشان، یارانه سال ۱۴۰۰ را امسال به آنها پرداخت کند تا بتوانند در این چند ماه که کرونا در کشور است، زندگی خود را بچرخانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *