آخرین اخبار

خدمات پاسداران انقلاب، از جبهه جنگ تا عرصه صلح

عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس با بیان اینکه مسئولیت پاسداران تنها محدود به عرصه نظامی نبوده است، اقدامات پاسداران انقلاب اسلامی را در زمان جنگ و صلح تشریح کرد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تبریک روز پاسدار گفت: حضرت امام (ره) در جمله معروفی فرمودند “اگر سپاه نبود، کشور نبود”، بازخوانی […]

اشتراک گذاری
07 فروردین 1399
کد مطلب : 41682
عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس با بیان اینکه مسئولیت پاسداران تنها محدود به عرصه نظامی نبوده است، اقدامات پاسداران انقلاب اسلامی را در زمان جنگ و صلح تشریح کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تبریک روز پاسدار گفت: حضرت امام (ره) در جمله معروفی فرمودند “اگر سپاه نبود، کشور نبود”، بازخوانی این جمله امام نشان می دهد که عملکرد پاسداران طی سال های بعد از پیروزی انقلاب مصداق واقعی این جمله بوده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپاه پاسداران همزاد با انقلاب اسلامی در تاریخ ۵ اردیبهشت سال ۵۸ تشکیل شد افزود: از همان زمان تشکیل، ماموریت و فعالیت این نهاد پاسداری از انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها بود.

وی با یادآوری اقدامات پاسداران سپاه در حفاظت از انقلاب اسلامی در روزهایی ابتدایی پیروزی انقلاب، ادامه داد: در آن زمان که گروهک های مختلف، امنیت داخلی را بر هم می‌زدند سپاه به مقابله با آنها پرداخت و زمانی هم که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران آغاز شد بخش اعظمی از نیروهای خود را به میدان جنگ برای دفاع از کشور گسیل کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری خدمات پاسداران در پشت جبهه، تاکید کرد: نیروهای پاسدار علاوه بر خط مقدم در بخش پشتیبانی و پشت جبهه هم نسبت به جذب جوانان بسیجی و آموزش و اعزام آن ها فعالیت داشتند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه بعد از جنگ هم پاسداران سپاه در میادین مختلف خدمات گوناگونی ارائه کردند گفت: پاسداران انقلاب اسلامی در هر مقطعی که وظیفه‌ای برای کشور متصور بوده یا کاری روی زمان مانده و نیاز به کمک پاسداران و سپاه وجود داشته پا به عرصه خدمات رسانی گذاشته و مشکلات را مرتفع کردند که مصداق اخیر آن همراهی نیروهای سپاه با مسئولان بهداشتی کشور برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس دهم با بیان اینکه در ماجرای مبارزه با ویروس کرونا نیروهای سپاه بیش از ۵۰ بیمارستان خود را برای مداوا وارد چرخه خدمت رسانی کردند، گفت: در همین زمینه مانورهای بهداشتی بسیار خوبی نیز از سوی نیروهای پاسدار و سپاهی برگزار شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی نامگذاری روز میلاد امام حسین (ع) به عنوان روز پاسدار را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: پاسداران باید با الگوگیری و سرمشق قرار دادن بزرگ پاسدار اسلام و اسوه مقاومت و ایثار حضرت اباعبدالله الحسین از ایشان درس گرفته و در مسیر آن حضرت حرکت کنند و بدانند که پایان کار هم ممکن است شهادت باشد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *