آخرین اخبار

مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جدا از همسان‌سازی حقوق‌ها اجرا می‌شود

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جدای از موضوع همسان‌سازی حقوق آنهاست و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطابق قانون در جای خود انجام می‌شود. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و […]

اشتراک گذاری
05 بهمن 1398
کد مطلب : 40934
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جدای از موضوع همسان‌سازی حقوق آنهاست و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطابق قانون در جای خود انجام می‌شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: براساس این مصوبه، حقوق افرادی که میان دو میلیون و پانصد هزار تا ۴ میلیون تومان دریافتی دارند، حداقل افزایش را پیدا می‌کند که به نوعی در حق آنها اجحاف می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور تاکید کرد: برای حل این موضوع و کمک به این رده از حقوق‌بگیران شاغل و بازنشسته پیشنهاداتی مطرح شده و قرار است، در کمیسیون تلفیق بودجه چاپ شده و برای ارائه در صحن علنی در اختیار نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته پیشنهاداتی در این مورد در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد زیرا افزایش پلکانی حقوق ضمن داشتن یک سری ویژگی‌های مثبت، در روند افزایش حقوق برخی از طیف‌ها مانند همین حقوق‌بگیران بین ۲٫۵ تا ۴ میلیون تومان خلاهایی را ایجاد می‌کند و این اشخاص از نسبتی که مشمول مابقی بازنشستگان و حقوق بگیران می‌شود، برخوردار نمی‌شوند.

حاجی‌دلیگانی همچنین با اشاره به اینکه مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جدای از موضوع همسان‌سازی حقوق آنها اجرایی می‌شود، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطابق قانون برنامه ۵ ساله ششم توسعه در جای خود انجام می‌شود و امسال هم ۶ هزار میلیارد تومان بودجه به منظور اجرای این قانون برای بازنشستگان لشکری و کشوری تخصیص داده شده است که امیدواریم در سال ۹۹ عملیاتی شود./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *