آخرین اخبار

دولت در پرداخت یارانه معیشتی خلاف سیاست‌های فرزند آوری عمل می‌کند

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: عدم پرداخت یارانه معیشتی به خانواده‌های بالای پنج نفر خلاف سیاست‌های فرزند آوری است. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر تخصیص نیافتن یارانه معیشتی به […]

اشتراک گذاری
04 بهمن 1398
کد مطلب : 40917

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: عدم پرداخت یارانه معیشتی به خانواده‌های بالای پنج نفر خلاف سیاست‌های فرزند آوری است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر تخصیص نیافتن یارانه معیشتی به خانواده‌های بالای پنج نفر اظهار کرد: چنین تصمیمی در تقابل با سیاست‌های فرزندآوری در کشور قرار دارد و به نوعی ناعدالتی تلقی می‌شود.

او افزود: تعداد زیادی از خانوار‌های کشور بالای ۵ نفر جمعیت دارند و دولت با قطع یارانه معیشتی این خانواده‌ها موجی از نارضایتی را در مردم ایجاد می‌کند.

حاجی دلیگانی بیان کرد: در ادامه این روند موجب کاهش میل مردم برای فرزندآوری خواهد شد در حالی که دولت باید به جای چنین اقداماتی به خانوار‌های دارای جمعیت بالا امکانات بهتری تخصیص دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بهتر است دولت به جای اقداماتی که باعث سلب انگیزه از زوج‌های جوان برای فرزند آوری می‌شود، به خانوار‌هایی که فرزند بیشتری به دنیا می‌آورند، تسهیلاتی ارائه دهد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: نمی‌دانم رئیس جمهور می‌داند یا نه که با این شیوه پرداخت یارانه کمک معیشتی به مردم، آنها را نظام بدبین کرده است، افرادی هستند که دارای دهها واحد آپارتمان و ملک‌هستند و یارانه معیشتی دریافت می‌کنند، اما کسانی هستند که در خانه همین افراد مستاجر هستند و یارانه معیشتی دریافت نمی‌کنند.

او  گفت: بدترین اقدام دولت این است که مردم را تهدید می‌کند اگر به عدم دریافت یارانه معیشتی اعتراض کنند، یارانه ماهانه آنها را هم قطع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *